En sonunda geldi!

Android kullananların uzun zamandır beklediği bir şey daha, resmi olarak geldi... İşte adresi...

12 Ağustos 2013, Pazartesi 15:00
A A
En sonunda geldi!

Google'ın geçen hafta duyurduğu kayıp Android'lerinizi bulmaya yönelik hizmeti kullanıma açıldı. Hizmeti kullanabilmek için cebinizde veya tabletinizde Google'a oturum açmış olmanız yeterli.

Bu adresten ulaşabileceğiniz Android Cihaz Yöneticisi, kaybolan veya çalınan cihazınızın konumunu harita üzerinde gösterebiliyor, yüksek bir ses çıkarmasını sağlayabiliyor ve ümidinizi kestiğiniz cihazınızın içeriğini tamamen silebiliyor.

Sözkonusu "Cihazı Silme" işlevinden faydalanabilmek için cihazınızda önceden Google Ayarları uygulamasını açmanız ve Android Cihaz Yöneticisi seçeneği altından "Uzaktan fabrika ayarlarına sıfırlamaya izin ver" seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor.

Yeni işlev, WP8 ve iOS gibi rakiplerde bulunan işlevi Android'e taşıyarak platformun bir eksiğini daha gideriyor. Android kullanıcıları, şimdiye kadar kayıp cihazlarını bulmaya yönelik üçüncü parti çözümlerden faydalanabiliyorlardı.

Resimlerle: Donanımı en iyi 18 cep!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.