En verimli ve zirvede olduğumuz yaşlar belli oldu

Her yaşın ayrı bir güzelliği olduğu doğru. Ancak görünen o ki her yaşın ayrı bir özelliği de var. Hayattan memnun olduğumuz, öğrenmeye açık olduğumuz ya da odaklanma yeteneğimiz aldığımız yaşa göre değişiklik gösterebiliyor. Bilim insanlarına göre beynin en aktif olduğu ve en verimli yaş 18. En korkulan orta yaşlar ise odaklanmamızın ve memnuniyetimizin arttığı yaşlar. İşte bilimsel çalışmalara göre en verimli ve zirvede olduğumuz yaşlar.

16 Haziran 2020, Salı 15:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
7-8 yaş dil öğrenmek için ideal

7-8 yaş dil öğrenmek için ideal

Uzmanlar yeni bir dil öğrenmek için en uygun yaşın 7-8 olduğunu düşünüyor. Ancak bazı dilbilimciler ve psikologlar bu konuda fikir ayrılığı yaşıyor.

Beynin işleme gücü 18 yaşında zirve yapıyor

Beynin işleme gücü 18 yaşında zirve yapıyor

Sinirbilimcilerin gerçekleştirdiği "haneli sembol kodlama" adı verilen bir testte, her sayı bir sembolle eşleştiriliyor ve deneye katılan kişilere bir dizi sayı verilerek bu sayıların doğru sembollerle eşleştirilmesi isteniyor. 2016 yılında yayımlanan araştırmada bu testte en yüksek skoru alan kişilerin 18 yaşındaki insanlar olduğu ortaya çıktı.

23 yaşında hayattan memnun oluyoruz

23 yaşında hayattan memnun oluyoruz

Almanya'da yapılan ve 23 bin kişinin katıldığı bir ankette, 23 yaşındaki insanların çoğunlukla hayatlarından memnun oldukları kendilerini yeterli gördükleri tespit edildi.

Kemiklerin en güçlü olduğu yaş

Kemiklerin en güçlü olduğu yaş

30 yaşındaki insanların kemikleri en güçlü haline ulaşmış oluyor. Yaş ilerledikçe elbette kemiklerin kalitesi de düşmeye başlayacaktır.

Odaklanmanın maksimum olduğu yaş

Odaklanmanın maksimum olduğu yaş

Odaklanma yeteneğimiz 43 yaşında zirve yapıyor. 2015 yılında ABD'de yapılan bir araştırmada odaklanma yeteneğimizin 40'lı yaşların ortalarında zirve yaptığını ortaya koydu.

50 yaşından sonra ise insan sarrafı oluyoruz. 10 bin kişi üzerinde yapılan bir deneyde 50 yaşındaki insanların karşılarındaki insanların düşüncelerini anlamakta daha başarılı oldukları görüldü.

69 yaşında 23 yaşa dönüş yapıyoruz

69 yaşında 23 yaşa dönüş yapıyoruz

23 yaşında yaşadığımız hayata karşı memnuniyet hissi, 69 yaşında tekrar ortaya çıkıyor.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hafızayı güçlendiren 11 besin