Enes Kanter milli takımı reddetti

Enes Kanter milli takımı reddetti

Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne hazırlanan Milli Takım'a İstanbul'da katılacağını bildiren Enes Kanter, gelmeme kararını menajeri aracılığıyla iletti

21 Temmuz 2012, Cumartesi 12:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Eurobasket2013 Elemeleri F Grubu'nda İtalya, Çek Cumhuriyeti, Portekiz ve Belarus'lamücadeleye edecek 12 Dev Adam'ın aday kadrosu, 5 Temmuz'da coach Bogdan Tanjevic tarafından açıklandı.

Kadroda 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda AMilli formayı taşıyan Enes Kanter de yer aldı. Ancak yeni draft edilen İzzet Türkyılmaz gibi NBA Yaz Ligi'nde forma giyecek olan Enes, Milli Takım Menajeri Harun Erdenay'a bu nedenle Bormio kampının ardından takıma katılabileceğini söyledi.

KİMSE ULAŞAMADI

Ancak Bormio kampı sırasında Erdenay'ın defalarca aradığı,mesaj bıraktığı Enes'e bir türlü ulaşılamıyordu! Cep telefonu sürekli kapalı olan oyuncuyla temas kuramayan Milli Takım yetkilileri, bu kez Enes'in menajeri Max Ergül'e ulaştı. Ergül, "Ben de Enes'e ulaşamıyorum. Ancak benim son bilgimde, İstanbul'da Milli Takım'a katılacağı yönündeydi" ifadelerini kullandı.

Bu iletişim kopukluğu, önceki geceye kadar sürdü. Enes'e ulaşma çabaları sonuç vermeyen Milli Takım yetkilileri, bir kez daha oyuncunun menajeri Ergül'le temasa geçti.

Ergül'ün, "Enes Milli Takım'a gelmeyeceğini söyledi" sözleri, adeta soğuk bir duş etkisi yaptı. Utah Jazz ile boy gösterdiği NBA Yaz Ligi'nde 5maça çıkan Enes Kanter, son olarak 13 Temmuz'daki Oklahoma City karşılaşmasında boy göstermişti. Utah'ın "Milli Takım'a gitmesinde sakınca yok" diye onay vermesine karşın Enes'in bu tavrı, büyük tepkiye neden oldu.

TANJEVİC ÇILDIRDI

Enes Kanter'in tavrı, A Milli Takım Coachu Bogdan Tanjevic'i de çılgına çevirdi. Oldukça sinirlenen Tanjevic'in son derece tepkili olduğu, bu aşamadan sonra gelse bile Enes'e forma vermeyi düşünmediği öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Utku Yuvakuran: Atiba'nın heykeli dikilmeli