Enver Yılmaz kimdir? İstifa etti mi?

Dün akşam saatlerinde AK Parti Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın istifa ettiği iddia edildi. Başkan Yılmaz'ın Numan Kurtulmuş'la aradaki gerginlik nedeniyle istifasının istendiği konuşuldu. Henüz netliğe kavuşmayan bu gelişme sonrası Enver Yılmaz hakkındaki bilgiler merak konusu oldu.

14 Eylül 2018, Cuma 07:55
A A
Enver Yılmaz kimdir? İstifa etti mi?

İddiaya göre dün akşam AK Parti Genel Merkezi'nde hareketlilik yaşandı. Bu hareketliliğin sebebi ise Numan Kurtulmuş'la problem yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın istifasının istenmesiydi. Yılmaz henüz istifa etmezken dün akşam Numan Kurtulmuş'u hedef alan tweetler attı.Bu tweet'lerin ardından sosyal medyada da tartışma yaşanırken, Yılmaz da tartışmalara konu olan tweetlerini sildi.

DAHA ÖNCE DE PROBLEM YAŞAMIŞLARDI

Yılmaz’ın korumaları ile Emniyet Müdürünün korumaları Kurtulmuş’un önünde kavga etmiş, Kurtulmuş da protokolden uzaklaştırılmıştı. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

ENVER YILMAZ KİMDİR?

Enver Yılmaz 20 Mart 1970 yılında Ordu'nun Ulubey ilçesinde bağlı Aydınlar köyünde doğdu. Babasının ismi Mehmet, annesinin ismi ise Hamide'dir. Yılmaz'ın bir erkek bir de kız kardeşi vardır. Babası çiftçilikle uğraşmakta annesi ise ev hanımıdır. İlkokul eğitimini Aydınlar Köy okulunda başladı. ailesinin isteği doğrultusunda Ordu şehir merkezinde yer alan Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim okuluna kaydı yaptırılarak eğitimine burada devam etti. Lise eğitimini Ordu Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Hâkim olarak görev yaptı. Serbest Avukatlık yaptı.

SİYASİ KARİYERİ

22. ve 23.Dönem Ordu, 24. dönem İstanbul Milletvekilidir. 22. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Türkiye-Finlandiya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

30 Mart 2014'te yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne aday gösterilmiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur.
SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.