Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı 12.20'de başladı. Erdoğan, Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden 6. Cumhurbaşkanı oluyor

19 Ocak 2015, Pazartesi 12:34
A A

Halkoyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantıda değişen Cumhurbaşkanlığı teşkilat yapısı ve çalışma biçimini anlatması bekleniyor. Gündemdeki kritik konular da toplantıda ele alınacak.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer25991","25991","201501","25991-244327.jpg","1", "0","15 yıl sonra bir ilk!");


ATATÜRK FOTOĞRAFI DUVARDAKİ YERİNİ ALDI


Tarihi Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılıyor. Daha önce MGK toplantısı da aynı yerde yapılmış ve toplantı salonunda Erdoğan'ın arkasındaki duvarda Atatürk fotoğrafı yer almamıştı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları Saray'dak çalışmaların devam ettiğini ve en kısa sürede fotoğrafın yerine asılacağını açıklamıştı. Bugünkü tarihi Bakanlar Kurulu toplantısında Erdoğan'ın arkasındaki duvarda Atatürk fotoğrafı böyle yer aldı.

POSTA GÜNDEME TAŞIMIŞTI

PARALEL YAPI VE IŞİD DE GÜNDEMDE

Paralel yapıyla mücadele, çözüm süreci, terör örgütü IŞİD’le mücadele ve Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler, İslamofobiye karşı uluslararası alınacak önlemler, dış politika başlıklarının masaya yatırılması bekleniyor. Devam eden projeler ve yatırımların da gündem maddeleri arasında yer aldığı toplantıda, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkileri ve diğer ekonomik gelişmelerin de ele alınması öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk kez başkanlık edeceği Bakanlar Kurulu toplantısında, alınan kararları Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç düzenleyeceği basın toplantısı ile açıklayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine üyeleriyle saat 13.30’da öğle yemeğinde bir araya gelecek. Toplantı, Milli Güvenlik Kurulu toplantısının yapıldığı Cumhurbaşkanlığı Basın Toplantı Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

BAKANLAR KURULU'NU SON TOPLAYAN İSİM DEMİREL'Dİ


Bakanlar Kurulu’nu Cumhurbaşkanı olarak son toplayan isim Süleyman Demirel’di. Bu toplantı 2000 yılı Mayıs ayında yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu’na başkanlık eden 6. Cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce 5 Cumhurbaşkanı Bakanlar Kurulu’nu toplantıya çağırdı.

8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal 7 kez, 7’inci Cumhurbaşkanı Kenan Evren 4 kez, 4’üncü Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, 6’ncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ve 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 2’şer kez toplantıya çağırdı.Başbakan Davutoğlu ve kabine üyeleri, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın 3 nolu kapısından giriş yaptı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.