Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çağrı: Hayati önemdedir!

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çağrı: Hayati önemdedir!

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, terör örgütleriyle mücadelenin önemine dikkat çekerek 'Bölgesel ve uluslararası iş birliği terörle mücadelede hayati önemdedir.' dedi. Erdoğan, 'Bölgemiz PKK, YPG, FETÖ, DEAŞ gibi eli kanlı terör örgütlerinden temizlendikçe huzur, istikrar ve ekonomik kalkınma da hızlanacaktır.' diye konuştu.

28 Kasım 2021, Pazar 11:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 'Bölgesel ve uluslararası iş birliği terörle mücadelede hayati önemdedir. Mücadelemizi terör örgütleri arasında ayrım yapmaksızın sürdürmeliyiz.' açıklamsında bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

5 milyondan fazla insanın hayatına mal olan salgın ekonomik, ticaret ve Turizm başta olmak üzere her alanda etkilerini sürdürüyor.

Zirvemizin dayanışmamızın daha da güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. Şimdiye kadar aralarında 160 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa yardım ulaştırdık. Yerli aşımız Turkovac için acil kullanım onayına kısa süre önce başvurduk. Süreç tamamlanınca aşımızı tüm insanlığın hizmetine sunacağız.

Ticaret hacmimizi 100 milyar dolar seviyesine çıkarmak için gayretlerimizi yoğunlaştırmalıyız.

Bölgesel ve uluslararası iş birliği terörle mücadelede hayati önemdedir. Mücadelemizi Terör örgütleri arasında ayrım yapmaksızın sürdürmeliyiz.

Bölgemiz PKK, YPG, FETÖ, DEAŞ gibi eli kanlı terör örgütlerinden temizlendikçe huzur, istikrar ve ekonomik kalkınma da hızlanacaktır.

Kıbrıs meselesinde Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliğinin ve eşit uluslararası statüsünün tescil edilmesi çözümün anahtarıdır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Reisi ile görüştü