Erdoğan'dan 'his'li yanıt

Başbakan Erdoğan, “Partiler kapatılmayı hisseder” diyen Başsavcı Yalçınkaya'ya anında yanıt verdi

30 Ocak 2010, Cumartesi 05:00
A A

DEMOKRASİ ÇALIŞMAZ’

Başbakan Tayyip Erdoğan, “Partiler kapatılma davasını hisseder” diyen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’ya anında yanıt verdi. Bulgar Başbakan Borisov ile dün düzenlediği basın toplantısında konuşan Erdoğan, “Bugüne kadar demokrasi içerisinde böyle bir özelliği bir genel başkan olarak yakalayamadım. Bildiğim liderlerin de böyle bir hissiyatı olduğunu duymadım. Ama ortada hiçbir şey yokken ’böyle bir şey vardır’ veya ‘hissederler’ denilirse o ülkede demokrasi çarkı bir defa sağlıklı çalışmaz” dedi.

MECLİS’TE YÜZDE 65’İZ

Erdoğan şöyle devam etti: Her an kapanacağını hisseden bir siyasi partinin o ülkenin demokratik yaşamına katkısı ne derecede olabilir? AK Parti bu ülkede parlamentonun yüzde 65’ine sahip. Diğer siyasi partilerimiz yüzde 35’ini paylaşıyor. Devamlı bununla oturup bununla kalktığınız zaman o ülkede istikrardan bahsedemezsiniz. İstikrarın ve güvenin olmadığı bir ülkede ekonomik kalkınma olabilir mi? O ülkede temel hak ve özgürlükler sağlıklı yürüyebilir mi? Bunun için de böyle bir hissiyatın içerisinde yaşamak demokrasi ile eşanlamlı olamaz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.