Ergenekon tutuklusu Yurdakul'un karısı öldü

Ergenekon davası tutuklusu Odatv Genel Koordinatörü Doğan Yurdakul'un kanser hastası eşi Güngör Yurdakul dün gece 02.50'de hayatını kaybetti. Yurdakul'a cenazeye katılması için izin verildi

15 Eylül 2011, Perşembe 11:46
A A

Gazeteci Doğan Yurdakul’un rahim kanseri olan eşi Güngör Yurdakul, Ankara’da İncek Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi görüyordu. Bir süre önce durumu kötüye giden Yurdakul için doktorları artık son noktaya gelindiğini ve yapılacak bir şeyin olmadığını söylemişti. Güngör Yurdakul, gece 02.50'de yaşama veda etti.

'İZİN VERİN GÖRÜŞSÜNLER' ÇAĞRISI

Güngör Yurdakul'un eşi Odatv Genel Koordinatörü Doğan Yurdakul ise 3 Mart tarihinden bu yana Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu. Soner Yalçın, geçtiğimiz günlerde Doğan Yurdakul'a, kanser hastası olan eşini ziyaret etmesi için izin verilmesini istemişti. Yalçın cezaevinden kaleme aldığı yazıda, Yurdakul'un "ölmeden önce eşinin gözlerinin içine birkez daha bakabilmek" istediğini söylemişti. Bunun ardından avukatı aracılığıyla bir açıklama yapan Doğan Yurdakul, eşiyle 5 Eylül'de telefonla görüştüğünü ve vedalaştığını söylemişti.

2 GÜN İZİN ARTI YOL İZNİ

Doğan Yurdakul, eşinin cenaze törenine katılmak için talepte bulundu. Yurdakul’un avukatları bu sabah davanın görüleceği İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne giderek dilekçe verdi. 

Talebi değerlendiren mahkeme Yurdakul’a, cumartesi günü Ankara’da düzenlenecek cenaze törenini katılması için iki gün izin verdi. Oy birliği ile verilen karar da iki gün izinin yanı sıra yol izni de verildi. Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Doğan Yurdakul’un avukatları müvekillerinin rahatsızlığı nedeniyle havayoluyla veya ambulans ile götürülmesini talep etmişti. Yurdakul’un avukatlarının bu talebini ise Silivri Cezaevi savcılığının değerlendireceği belirtildi. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.