Ergenekon'da reddi hakime ret

İkinci Ergenekon davasında reddi hakim talebi mahkeme tarafından reddedildi

16 Ekim 2009, Cuma 17:53
A A

2008 yılı Ramazan ayında İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından verilen iftar yemeğine Ergenekon soruşturmasının yürütüldüğü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Beşiktaş'taki adliye binasında görev yapan bazı hakim ve savcılar katılmıştı.

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılarla Ergenekon davasın görüldüğü İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün ve kıdemli üye hakim Hasan Hüseyin'in de katıldığı iftar yemeğinin fotoğraflarının basına yansıması, Ergenekon davası sanıkları ve sanık vekilleri tarafından eleştirilmişti.

Ergenekon ana davasının tutuklu sanıklarından Oktay Yıldırım'ın avukatı Yıldırım Çavuşovalı 08 Ekim 2009'da mahkemeye verdiği dilekçe ile mahkeme başkanı Köksal Şengün ile kıdemli üye hakim Hasan Hüseyin Özese'nin tarafsızlıklarına gölge düşebileceği şüphesi oluştuğundan çekilmelerini talep etmişti.

Başkan Köksal Şengün ile üye hakim Hasan Hüseyin Özese’nin çekilmemesi durumunda ise Köksal Şengün ve Hasan Hüseyin Özese’yi reddetmişlerdi. Avukat Yıldırım Çavuşovalı'nın bu talebi de geçtiğimiz günlerde mahkeme tarafından reddedilmişti.

Ayşegül USTA/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.