Ergün Saygun hastaneye kaldırıldı

Ergün Saygun hastaneye kaldırıldı

Balyoz Davası'nın tutuklu sanığı emekli Orgeneral Ergin Saygun, sağlık durumunun ağırlaşması üzerine Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı

15 Mayıs 2012, Salı 22:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avukat Sedat Küçükyılmaz, müvekkili Ergin Saygun’un tutuklu yargılandığı mahkemeye dilekçe sunarak tahliye talebinde bulunacağını söyledi.

Balyoz Davası’nın tutuklu sanığı emekli Orgeneral Ergin Saygun saat 13.00’de sağlık durumunun ağırlaşması üzerine Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Tutuklu kaldığı Silivri Cezaevi’nde rahatsızlandığı öğrenilen Ergin Saygun’un avukatı Sedat Küçükyılmaz, müvekkilinin kalbiyle ilgili çeşitli rahatsızlıklarının yanı sıra böbrek yetmezliği, diyabet, yüksek tansiyon gibi başka rahatsızlıkları da bulunduğunu söyledi.

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Küçükyılmaz müvekkili Saygun’un rahatsızlıkları nedeniyle bir süredir Silivri Devlet Hastanesi’ne gidip geldiğini ifade eti. Küçükyılmaz, "Müvekkilim dün akşam yine rahatsızlanması üzerine Silivri Devlet Hastenesi’ne götürüldü. Doktorlar kendisine hastanade kalması gerektiğini söylediler. Ancak müvekkilim cezaevine tekrar dönmek istedi ve dün geceyi Silivri Cezaevi’nde geçirdi. Bugün Silivri Devlet Hastanesi heyet raporuyla Saygun’un tedavisinin tam teşekküllü bir hastanede sürdürülmesinin uygun olduğunu bildirdi. Bunun üzerine müvekkilim Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı" dedi.

"MÜVEKKİLİM BİR AYDA 10 KİLO ZAYIFLADI"

Müvekkilinin sürekli doktor kontrolünde olması gerektiğini dile getiren avukat Küçükyılmaz, "Müvekkilim bir ayda 10 kilo zayıfladı. Ayakta duramıyor ve yürüyemiyor. Bastonunun yardımıyla yürüyor. Cezaevinde görüşmeye gittiğimde de benim yanıma müvekkilimi tekerlekli sandalyede getiriyorlar" diye konuştu. Sedat Küçükyılmaz ayrıca müvekkili Ergin Saygun’un tutuklu olarak yargılandığı 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçe sunarak, tahliye talebinde bulunacağını da sözlerine ekledi.

Ergin Saygun 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 14 Mart 2012’de tutuklanmıştı.

Serpil KIRKESER/İSTANBUL, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fahrettin Koca: İstanbul için alınacak tedbirleri kararlaştırdık