'Erkek olsam ünlü bir kadınla evlenmezdim'

'Erkek olsam ünlü bir kadınla evlenmezdim'

Yıldız Tilbe'nin ısrarıyla ilk kez sözü ve müziği kendisine ait bir şarkıyla çıkış yapacak olan Lerzan Mutlu "Türkiye'de ünlü bir kadını kaldırabilecek kaç erkek var ki? Ben de erkek olsam ünlü biriyle evlenmezdim" dedi

02 Kasım 2011, Çarşamba 15:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlk kez sözü-müziği kendisine ait olan 'Kibrit' adlı şarkıyla çıkış yapmaya hazırlanan Lerzan Mutlu; sunuculuk yaptığı TV programları yüzünden, müziğe haksızlık ettiğini söyledi.

Rakiplerinin Ali Cengiz oyunları yüzünden ağır savaşlar verdiğini açıklayan Mutlu, "Ama ben hacıyatmaz gibiyim, yumruğu yesem de ayağa kalkarım. Asla pes etmem" dedi. Mutlu'yla yeni çalışmasını, müzik kariyerini ve özel hayatını konuştuk.

'Kibrit'in sözü ve müziği size ait... Bu bir ilk, öyle değil mi?

Evet! Single projesi gündeme geldiğinde; şarkı almak için Yıldız Tilbe'nin kapısını çaldım. Kendisiyle konuşurken, bir şarkı yaptığımı da söyledim. Yıldız yaptığım şarkıyı duyunca hemen defterini kapattı ve "Sana şarkı vermiyorum. Kendi şarkınla çıkacaksın" dedi. Yıldız'ın ısrarı ile ilk kez, bana ait olan şarkıyla çıkacağım. Allah utandırmasın.

Müziğe üç yıl ara vermenizin nedeni ne?

Televizyon programına o kadar ağırlık verdim ki, müziği biraz ikinci plana attım. Eğitimini aldığım müziğe haksızlık yaptığımı kabul ediyorum.

"MÜZİKTE İSTEDİĞİM YERDE DEĞİLİM"

Müzikte istediğiniz yere geldiğinizi düşünüyor musunuz peki?

Hayır, düşünmüyorum. Ben sekiz senedir bu işi yapıyorum, çok da hatalarım oldu. TV programını birinci planda tutmam gibi. Çok magazinsel oldum. Bu arada çok savaşlar verdim. Ama Amerikalılar'ın bir sözü vardır; "Seninle uğraşılıyorsa sevin, çünkü önemlisindir. Uğraşılmıyorsa üzül, çünkü öne potansiyel tehlike olarak gördükleri için, zaman zaman Ali Cengiz oyunlarıyla benimle uğraşıyorlar.

Magazinin içindesiniz ama aslında özel hayatınız fazla bilinmiyor...

Ben magazine malzeme olmak adına, koluma birini takıp gezmenin doğru olduğuna inanmıyorum. Ayrıca magazin sadece özel hayat demek değildir ki. Magazin; kişinin ışığını, karşı tarafın iyi kullanması demek bence. Beni Türkiye'de çok insan tanıyorsa, bunun sebebi magazindir. O yüzden ben gazetecilere atıp tutanlardan, şemsiye ile onları dövenlerden değilimdir.

"ÇOK SEÇİCİYİM"

Hayatınızda biri var mı?

Uzun zamandır yok! Ben de benim mesleğimi yapanlar gibi gündeme gelmek için yedi kez evlenip ayrılabilirdim. Annemden başka hayatta karışanım da yok; bunu yapabilirdim. Ama bu hem evlilik kurumuna hem de kendime saygısızlık olur.

Ama evliliğe karşı değilsiniz, öyle değil mi?
Değilim ama evlenir miyim bilmem. Türkiye'de ünlü kadını kaldırabilecek kaç erkek var ki?

Erkekler niye ünlülerle evliliklerini yürütemiyor?

Türkiye'de şarkıcı ya da oyuncuların bir ayda kazandığı para, bir erkeğin belki de bir senede kazandığı paraya eşit. Hem egosal olarak, hem de ilginin kadının üzerinde olması açısından, bir erkek bunu gururuna yediremeyebilir. Ben de erkek olsaydım, ünlüyle evlenmezdim.

(GÜNAYDIN)

changeTarget("news_content");

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nazlı Hamarat ve eski sevgilisi Gaffar Aydın ile mahkemelik oldu