Erkekler bu modelden vazgeçemiyor: Maymun kuyruğu sakal trendi

Gün geçmiyor ki ilginç bir moda akımı ortaya çıkmasın... Her şey 2019 yılında Amerikalı Beyzbol oyuncusu Mike Fiers'ın yeni sakalıyla sahaya çıkmasıyla başladı. Maymun kuyruğu ya da kedi kuyruğu olarak adlandırılan bu model, 2021 yılında da erkekler tarafından tercih ediliyor.

19 Ocak 2021, Salı 16:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD'li beyzbol oyuncusu Mike Fiers, 2019 yılında sahaya yeni stiliyle çıkmıştı. Seyirciler bir türlü anlam veremeseler de, "maymun kuyruğu", "kedi kuyruğu" ya da "g sakal" olarak adlandırılan bu model, hala trend olmaya devam ediyor. Fiers, eğlenceli bir şeyler yapmak isterken böyle bir sakal fikrinin ortaya çıktığını söylüyor.

Fiers, Google'dan komik sakallar aramasını yaptıktan sonra sakallarını bu şekilde kestiğini söyledi.

2021'de ise karantinanın da verdiği can sıkıntısıyla erkekler bu sakalı denemeye karar vermiş gibi görünüyor. Sakalını maymun kuyruğu şeklinde kesen kişiler, internette yeni bir akım başlattı.

BoredPanda'ya göre, maymun kuyruğu sakalı, 2012, 2013, 2016, 2019 ve 2020 ortalarında düzenli olarak trend oluyor. Elbette bu sakal modeliyle dışarı çıkmanızı tavsiye etmiyoruz. Yine de siz bilirsiniz :)

Peki nasıl kesiliyor?

Maymun kuyruğu sakal modeli için yalnızca bir yanağınızdaki favorileri bırakmanız gerekiyor. Diğer yanağınızdaki sakalların ise dudak hizanızdakiler hariç, tamamen kesmeniz gerekiyor. Son olarak dudak altı ve favorisini bıraktığını yanağınızın birleşim noktasından biraz daha sakal kesmeniz gerekiyor.

İnternet kullanıcıları tarafından oldukça sevilen maymun kuyruğu sakalı  #MonkeyTailBeard hashtag'i ile paylaşılıyor ve gittikçe yayılıyor.

Paylaşılan fotoğrafların altına yapılan yorumlar da en az sakal kadar ilginç. Kullanıcıların yorumlar şöyle:

"2021'in biraz rahatlaması gerekiyor."

"Karantina hak ettiğini alıyor."

"Eminim ki bu stilistin bir hatasıydı. Ama zekice bir moda trendine dönüştü."

"Hatalarınızdan ders alın."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jean devrinin kapandığını kanıtlayan 15 efsane eşofman kombini