Erkekler gözlük yerine lensi tercih ediyor

Erkekler gözlük yerine lensi tercih ediyor

Erkeklerin görme kusurlarını gidermenin yanı sıra estetik kaygıyla kullanılan şeffaf kontakt lenslere ilgisi son yıllarda artış gösterdi

23 Ocak 2017, Pazartesi 09:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bir lens üretim fabrikasının üretim müdürü Muhammed Nalbantkontakt lenslerin görme kusurlarını gidermenin yanı sıra güzel görünüm, özgüven ve özgürlük sağladığı için hekim gözetiminde gencinden yaşlısına herkes tarafından tercih edilebildiğini dile getirdi.

KADINLARLA YARIŞIR ÖLÇÜDE

Son yıllarda özellikle erkeklerin şeffaf kontakt lens kullanımının arttığına işaret eden Nalbant, "Cinsiyet olarak baktığımızda erkeklerin kontakt lens kullanımı, kadınlarla yarışır ölçüde" dedi.

ERKEKLERİN YÜZDE 40'I LENS KULLANIYOR

Araştırmalara göre, kadınların yüzde 60'ı, erkeklerin ise yüzde 40'ının kontakt lens kullanmayı tercih ettiğini aktaran Nalbant, "Erkekler, mesleklerine veya hobilerine bağlı olarak görme kusurlarını düzeltmek için kontakt lens kullanıyor. Özellikle gözlük kullanımının zor olduğu meslekler, sporla uğraşanlar, yüksek dereceli görme kusuruna sahip kalın mercekli gözlük kullanan erkekler, günümüzde sıklıkla kontakt lens kullanıyor" şeklinde konuştu.
 

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koronavirüs sonrası yaşanan koku problemi nasıl düzelir?