Erkekler neden zeki kadınları sevmez?

Hiç bir erkek tarafından zeki olduğunuz için istenmediğinizi hissettiniz mi? Bu bir klişe değil, erkekler genelde güçlü ve zeki kadınlardan kaçarlar. Çünkü baş edemeyeceklerini düşünürler. Erkekler neden zeki kadın sevmez, kendi teorilerimizi anlattık.

02 Nisan 2021, Cuma 14:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kendilerini üstün görmek isterler

Kendilerini üstün görmek isterler

Erkeklerin egolarını şişirmek için her zaman geçerli sebepleri vardır. Ancak, içlerinde bulundukları ortamlarda kendilerine herhangi bir rakip çıktığı anda, bu egoları huzurlarının kaçmasına neden olabilir. Bu “tehlike” hem kendi cinslerinden hem de karşı cinsten kaynaklanabilir. Çoğu erkek, aslında bu korkudan yola çıkarak ilişkilerinde birtakım tercihlerde bulunurlar. Yani, güçlü ve zeki kadınları kendilerine karşı bir tehlike olarak görebilir ve zeki kadınlarla ilişki yaşamaktan korkabilirler. Zekalarının övülmesini beklerler. Kendi zekaları geri planda kaldığı zaman ise, bu durum kolaylıkla kıskançlığa dönüşebilir ve bunun acısı da hiç beklenmeyen yerlerden çıkarılabilir.

Kontrol meselesi

Kontrol meselesi

Zeki bir kadın, ilişkiye dair alınan kararlarda geri planda durmayacak ve fikirlerini açıkça belirtecektir. Erkekler ise, çıkarlarının tehlikeye girmesinden pek hoşlanmazlar. Rahatlarının kaçacağı düşüncesiyle, alınan kararların sorgulanmasını istemezler. Zeki kadınların ise kontrol edilmeleri daha zordur. Etraflarında olan biten her şeyde olduğu gibi, ilişkilerinde de sürekli olarak olayları sorgular ve mantıklı çıkarımlar yaparlar. Zeki bir kadınla beraber olan erkek, ilişkide kontrol mekanizmasının mantıklı sınırlar ve karşılıklı empati çerçevesinde belirlenebileceğini bilir. Bundan korkan erkekler ise, otoritelerinin sarsılmasını göze alamadıklarından dolayı zeki kadınlarla birlikte olmaktan çekinirler.

Kompleksli erkek güçsüz kadın ister

Kompleksli erkek güçsüz kadın ister

Komplekssiz erkekler tabii ki güçlü bir kadınla birlikte olmaktan mutlu olurlar ve böyle bir tercih kullanırlar. Ama güçsüz, kompleksli, eksiklikleri olan erkekler güçsüz kadın ister. Çünkü onlara daha kolay hükmederler, komplekslerini böylece bastırırlar. Zeki erkekler, zeki kadınlarla birlikte olmak ister. Güçlü bir erkek neden güçsüz bir kadınla birlikte olsun ki? Kompleks çok önemli bir zaaftır. Bence bir erkeğin gücü, güçlü bir kadınla mı değil mi buradan anlaşılır. Her başarılı erkeğin arkasında nasıl ki bir kadın varsa, her başarılı kadının arkasında da güçlü ve başarılı bir erkek vardır. Zeki ve güçlü bir kadının eşi de mutlaka zeki ve güçlü bir adamdır. Bunun aksi olmaz. Çünkü güç gücü, zeka zekayı çeker.

Kimseye ihtiyaçları yoktur

Kimseye ihtiyaçları yoktur

Birçok erkek onlara ihtiyaç duyulmasından hoşlanır. Sevdikleri kadın için bir savaş vermek onları o kadar mutlu eder ki kadınların da onları bu yüzden sevdiğini düşünürler. Fakat bu durum güçlü ve bağımsız kadınlar için tamamıyla yanlıştır. Güçlü ve bağımsız olan kadınlar asla ve asla bir erkeğin onların verdiği savaşı kazanmasını istemez.

Yalan söylediğinizi hemen anlarlar

Yalan söylediğinizi hemen anlarlar

Zeki ve hayatının anlamı dürüstlük olan bu kadınlara yalan söylemeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Çünkü o yalan söylediğinizi bir şekilde hissedecektir. Evet insanız ve hata yapabiliriz ve güçlü kadınlar bu durumu anlayabilecek kadar olgundurlar. Yalana başvurduğunuz takdirde çözüm bulabileceğiniz bir sorunu asla çözemeyeceğiniz bir probleme çevirmiş olmaktan başka bir şey yapmazsınız.

Yalana tahammül edemezler

Yalana tahammül edemezler

Zeki kadınların tolere edemeyeceği tek şey birinin onlara yalan söylemesidir. Bu yüzden hayat arkadaşlarının sözüne güvenilir kişiler olmasını isterler. Eğer bir şekilde yalan söylediğiniz hissedilirse ya da verdiğiniz sözü tutmazsanız, büyük bir hayal kırıklığı yaşarlar. Bu hayal kırıklığından kurtulmanın tek yolu ise sizi hayatlarından çıkarmaktır.

Sizi beklemek zorunda hissetmez

Sizi beklemek zorunda hissetmez

Ne yazık ki çoğu insan koşulsuz bir sevgiyle nasıl baş edeceğini bilemediği için kaçmayı seçebilir. Fakat zeki bir kadın için sevdiği erkeğin hayatından çıkmasını izlemek göründüğü kadar zor değildir. Çünkü güçlü bir kadın, önce kendi değerini bilir. Onun değerini bilmeyen kimse için üzüntü duymaz, çekip gider.


Tartışmalardan kaçma

Tartışmalardan kaçma

Çoğu tartışma, aslında tartışmanın asıl amacı olan, herkesin çıkarına yarayacak mantıklı bir karara varılmasından çok kimin daha haklı olduğuna dair girilen bir yarışmaya dönüşür. Erkekler, toplumsal rolleri çerçevesinde kendilerince doğuştan daha üstün olukları gibi bir yanılgıya kapılabilir ve tartışmalarda her daim kendilerinin haklı çıkmaları gerektiği düşüncesini benimseyebilirler. Varsın düşünsünler. Ama biz, durumun hiç de öyle olmadığının farkındayız. Tartışmanın diğer tarafında zeki bir kadının bulunuyor olması, bazı erkeklerin hiç de istemediği bir şeydir. Çünkü, bu durumda kendilerinin haklı çıkmaları gibi bir zorunluluğun olmadığını bilirler. Tartışmalarda zorlanmadan savunabileceklerini düşündükleri davranışları ya da fikirleri, zeki bir kadının karşısında bir anda onlara karşı çevrilmiş bir oka dönüşebilir ve tüm planları suya düşebilir.

Hesap verme meselesi

Hesap verme meselesi

Yeni bir yatırım söz konusu olabilir. Belki de aldatmadan bahsedebiliriz. Meselenin sınırlarına beyaz yalanları da dahil etmek mümkün. Bunları ve benzer örnekleri elbette erkeklerle sınırlandırmak mümkün değil. Aynı örnekler kadınlar için de geçerli olabilir. Ancak, karşısında zeki bir kadının olduğunu bilen bir erkek, ilişki içinde adımlarını daha dikkatli atmak zorunda kalacaktır. Tıpkı kontrol meselesinde olduğu gibi, zeki kadınların basit numaralarla kontrol altında tutulamayacağını bilen ve ilişkiden bu yüzden korkan erkek, hesap verme ihtimalinin zeki bir kadın karşısında çok daha zor olacağının da bilincindedir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eğer aldatıldıysan asla unutmaman gereken 5 şey