Erkeklerde uzun saç bakım nasıl yapılır?

Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl yapılır? Bize kalırsa, saçınızı uzatmadan önce 'ben bu saça bakabilir miyim?' diye ufak bir araştırma yapmalısınız. Erkek uzun saç bakımı, bazen sandığınızdan daha fazla zamanınızı alabilir. Erkeklerde uzun saç modellerine de önce bir göz gezdirip sonra uzatmak en kârlı yol olacaktır. Gelişigüzel saç uzatmak, garip sonuçlar verebilir. Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl yapılır? İşte erkeklerde uzun saç bakımına dair merak ettiğiniz her şey. Üstelik ilham olacak uzun saç modelleriyle.

20 Ağustos 2020, Perşembe 11:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Saç yıkamaya vaktiniz yoksa?

Saç yıkamaya vaktiniz yoksa?

Çok geç saatte uyuyup erken uyandığımız ya da arkadaşlarımızda kaldığımız günlerde ne yazık ki ufak bir duş almaya bile imkanımız olmayabiliyor. Erkeklerin elleri ile bile şekillenebilen saçları bu gibi durumlarda avantaj sağlıyor. Parmaklarınızı hafif su ile ıslatarak saçlarınızı elleriniz ile tarayıp, her zaman ayırdığınız tarafın tam tersine doğru ayırarak acil durumlarda daha hacimli saçlar elde edebilirsiniz.

 Deniz tuzu spreylerini deneyin

Deniz tuzu spreylerini deneyin

Erkeklerde uzun saçın en güzel hali en doğal halidir. Bu yüzden uzattığınız saçlarınıza mümkün olduğunca şekillendirici sürmeyin, boyatmayın ve fön çekmeyin. Bunun yerine saçlarınıza ıslakken sıkacağınız deniz tuzu spreyleri sayesinde saçınıza kuruturken doğal bir şekil verebilirsiniz. Bunu yapmanız hem saç kaybı yaşamanızı hem de doğallıktan uzak bir görüntü ile dolaşmanızı engeller.


 Yüz şekline göre saç modelleri

Yüz şekline göre saç modelleri

Saç uzatmakla iş bitmiyor. Çünkü her erkeğin saç yapısı ve yüz şekli birbirinden farklı olduğu için ideal saç kesimini bulmak son derece önemli. Örneğin dalgalı ve kabaran saçlarınız varsa, saçlarınızı kestirirken ara makasla biraz seyrelttirmenizde fayda olabilir. Yüzünüz küçük ve keskin hatlıysa saçlarınızda muhteşem topuz modelleri deneyebilirsiniz. Eğer daha yuvarlak ve büyük bir yüzünüz varsa kesinlikle katlı modelleri tercih etmelisiniz ve saçlarınızı mümkün olduğunca açık bırakmalısınız.

 Hangi tip saç şekillendiriciler kullanmalı?

Hangi tip saç şekillendiriciler kullanmalı?

Hacimli ve uzun saçların en büyük sorunlarından biri sürekli elektriklenmeleri ve kontrol altında tutulamamaları. Gün içinde tekrar tekrar ağırlaşan ve yapışan saçlardan kurtulmak için saç şekillendiriciler yardıma koşuyor. Eğer saçlarınızda sert veya ıslak bir görünüm elde etmek istiyorsanız jölelerden yardım alabilirsiniz fakat jöleler uzun saçlarda sertleşmeye neden olduğu için sert veya ıslak görünümün ötesine geçemezsiniz. İstediğiniz sert veya ıslak görünüm yerine doğal ve kontrol altında bir görünüm için hafif yapılı jel şekillendiricileri kullanabilirsiniz.

 'Kırıklarını aldırdım kalbimin'

'Kırıklarını aldırdım kalbimin'

Eğer saçlarını uzun kullanmak isteyen beylerdenseniz, saçlarınızı 2 ayda bir uçlardan kestirmeli ve yenilenmelerine olanak tanımalısınız. Erkeklerin saçları, kadınların saçlarına kıyasla daha fazla oksijene ihtiyaç duyar. Wax, sprey gibi ürünler kullanıyorsanız 2 ayda bir 2-3 cm. kadar kestirilmesi, saçların canlılığı açısından son derece doğru bir hamle olacaktır.

Saçlarınızı evdeyken dinlendirin

Saçlarınızı evdeyken dinlendirin

Evde saçınızı açık bırakın; arkadan veya yanlardan at kuyruğu, örgü gibi saç modellerinden kaçınarak, saçınıza iyi davranın. Saçlarınızın yüzünüze gelmesinden hoşlanmıyorsanız kumaş saç bandı takın (plastik saç bantlarından kaçının).

 Annenin şampuanını kullandığın biliyoruz

Annenin şampuanını kullandığın biliyoruz

Erkek saç bakımında kullanılabilecek en iyi ürünlerin başında tabii ki ilk olarak şampuan geliyor. Çoğu erkek, evde hangi şampuan varsa onu kullanmayı tercih ediyor. Ancak erkek saç bakımına önem veriyorsan saç sorununa uygun şampuanı kullanmalısın. Mesela saç dökülmesi sorununun, kepek sorununun, yağlı saç sorununun şampuanları birbirinden farklıdır. Bu fark formüllerinde gizlidir. Yani saç dökülmesi sorunu için yalnızca normal saçlara uygun şampuanı kullanarak saçlarını güçlendiremezsin. Bu nedenle erkek saç bakımı konusundaki en iyi saç bakım ürünlerini merak ediyorsan ilk önce saçının ihtiyacını bilmeli ve bu soruna uygun ürünleri kullanmalısın.

 Doğal maskeler saç derisini besler

Doğal maskeler saç derisini besler

Erkekler de, tıpkı kadınalar gibi, saç derisi ve saçın tümüne Hindistan cevizi sütü veya aloe vera ile bakım uygulayabilirler. Masaj yapılarak uygulanan bu doğal maskeler, saçlarda yarım saat kalır ve hemen ardından durulanırsa, bir de düzenli biçimde haftada 2-3 kez tekrarlanırsa, faydalı olacaktır.

 Saç kremini aksatmayın

Saç kremini aksatmayın

Duş aldıktan sonra saçlarınızı şekillendirmek için yeterince vaktiniz yoksa hızlıca tarayıp yüksek ısı ile şekil vermeye çalışmak saçların zarar görmesine neden oluyor. Duştayken rutin olarak kullanacağınız saç kremleri hem bakım yapmanıza hem de duştan sonra saçlarınızın kolay taranmasına ve şekil almasına yardım ediyor.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkeklerde 'istenmeyen kıllardan' kurtulma rehberi