Erkeklere mesaj atmamanız gereken 5 zaman

Flört döneminde mesajlaşmak hepimiz için bir anda tek başına bir iş ya da etkinlik haline geliyor. Flört döneminde sürekli yazışmak istiyoruz. Ancak mesajlaşmayı fazla abartınca '2 gündür mesaj atmayan erkek' tipi ortaya çıkıyor. Bu sefer başlıyoruz 'Bir erkeğin mesaj atması nasıl sağlanır?' diye araştırmaya. 'Bir erkek mesaj atmıyorsa ne yapmalı?' gibi endişeleri bir kenara bırakıp akışına bırakmak gerekir halbuki. Biliyoruz ki söylemesi kolay. Ama erkeklere mesaj atmamanız gereken durumlar var. Bırakın flört dönemini, günlerce mesaj atmayan sevgili bile bazen karşılaşılabilir bir durum. İşte erkeklere mesaj atmamanız gereken 5 zaman!

03 Temmuz 2020, Cuma 17:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İlk buluşma sonrası

İlk buluşma sonrası

Rüya gibi bir akşam geçirdikten sonra sevgili adayınıza mesaj atmamak için kendinizi zor tutuyor olabilirsiniz ama tutmalısınız. Çünkü bu mesaj, içinde az da olsa bir dürtme ve ısrar isteği barındırıyor. Hatta ABD'li psikolog Diane Kirschner'a göre randevu sonrası attığınız bu adım, onun sizin peşinize düşme hevesinin azalmasına neden olabiliyor.

Sarhoşken

Sarhoşken

Cep telefonlarında alkolmetre teknolojisi olmadığı sürece, içkiliyken kime ne mesaj atacağınızın kontrolünü kendiniz sağlamak zorundasınız. Özellikle onu görmek istediğinizi söyleyen, yalvarır moddaki bir mesajla tüm ipleri karşınızdakinin eline vermiş olursunuz.

Kızgınken

Kızgınken

Aranmamanın ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyoruz. Ama atacağınız "Neden beni aramıyorsun?" mesajının da onun gözünde sizi küçük duruma düşürecek bir mesaj olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca karşınızdakini kızdıracaktır da. Kirschner'in tavsiyesi kendinize kızgınken mesaj atma yasağı getirmeniz. Bazen hiç mesaj atmamak bile bundan daha iyi bir çözüm.

Şaka yapmak istediğinizde

Şaka yapmak istediğinizde

Karşınızda sizi, yaptığınız espriyi anlayacak kadar tanımayan bir insan varsa belki de içinde imalar, alaylar ve zor anlaşılacak espriler olan mesajları ona hiç atmamalısınız. İyi niyetle attığınız bir mesaj, kelimelerin yanlış anlaşılması sonucu amacına ulaşmayabilir, hatta ters bir şekilde algılanabilir.

O günki ilk mesajınız olmadığında

O günki ilk mesajınız olmadığında

Yeni başlayan ilişkinizde gün içinde düzenli ve sık bir SMS trafiği yaşamak istiyor olabilirsiniz. Birbirinizden haberdar olmak istemeniz de son derece normal. Ancak sürekli mesajlaşma iletişimi yapmak birbirinizi telefonla aramanız için bir neden kalmamasına sebep olabilir. Nitekim erkeklerin büyük çoğunluğu, bir tercih yapmaları gerekirse kısa kısa kelimeler yazarak değil net telefon konuşmalarıyla iletişimde kalmayı tercih ettiklerini söylüyorlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkilerde kavgalara neden olan 9 konu