Erkeklerin en sevdiği detay: Mis gibi güzel kokan saçlar için 5 taktik

Güzel kokan saçlar için ne yapmalı? İtiraf edin, güzel kokulu saçlardan daha özgüvenli hissettiren bir şey daha yok. 'Saçlarım güzel koksun' diyorsanız uygulayabileceğiniz pek çok doğal yöntem var. Saçları güzel kokutan şampuan ve en güzel kokan saç parfümünden daha doğal yöntemleriniz var. Yani mis kokulu saçlar hayal değil. İşte, mis gibi güzel kokan saçlar için 5 taktik!

19 Kasım 2020, Perşembe 17:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1.Uçucu yağlar

1.Uçucu yağlar

Mis kokulu saç parfümü hazırlamanın en iyi yolu şüphesiz favori yağlarınızdan faydalanmak olacak. Tek yapmanız gereken sprey şişesine doldurduğunuz bir miktar suya sevdiğini uçucu yağlardan birkaç damla damlatıp, iyice çalkalamak. Limon, yasemin, mandalina ise bizim favorilerimiz arasında.

2. Duş sonrası önemli

2. Duş sonrası önemli

Duşun ardından ıslak saçlarınızı taramadan önce Hindistan cevizi yağı, gül yağı ve lavanta yağı gibi güzel kokulu doğal yağlarla saçlarınızı hem nemlendirin hem de mis gibi kokmasını sağlayın. Ayrıca duşun ardından kullanılan durulanmayan saç kremleri de saçlarınızdaki o yeni yıkanmış mis kokuyu muhafaza eder.


3.Saç fırçasına parfüm!

3.Saç fırçasına parfüm!

Parfümün içerisindeki alkolün saçlarınıza zarar vermemesi için doğrudan saça uygulama yapmaktansa saç fırçanıza sıkacağınız koku, saçlarınızın gün içinde kusursuz kokmasını sağlayacak.

4. Sigara içilen ortamlarda şapka takın

4. Sigara içilen ortamlarda şapka takın

Ola ki sigara içilen bir ortama girmek zorunda kaldınız. Saçlarınızın kötü kokması garanti. Böyle anlarda muhakkak saçınızı bir bere ya da kapüşon yardımıyla kapatın. Eğer kendiniz sigara içiyorsanız da bu yöntemi uygulayabilirsiniz. 

5. Saç şekillendirme ürününüzle şampuanınız uyumlu olsun

5. Saç şekillendirme ürününüzle şampuanınız uyumlu olsun

Şekillendirme ürünleri genellikle ağır kokular içerir, bu da şampuan kokusunu örttükleri anlamına gelir. Şekillendirme ürünleri gerekliyse, şampuanla eşleşen ve kokunun uyuşmasını sağlayan birini bulun.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eskiden tüyler nasıl alınırdı? Ne oldu da tüyleri almaya başladık?