Esat Kabaklı kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Kaza mı geçirdi?

Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı kaza geçirdi. Burdur'un Karamanlı ilçesinde trafik kazası geçiren ünlü sanatçı kazada yaralandı. Esat Kabaklı kimdir?
 

10 Nisan 2018, Salı 18:40 Son Güncelleme:
A A
Esat Kabaklı kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Kaza mı geçirdi?
Türk Halk Müziğinin usta sanatçısı Esat Kabaklı, Burdur'da trafik kazası geçirdi. Ünlü sanatçı kazada yaralandı. Esat Kabaklı, geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer sanatçılarla birlikte askere moral için sınıra gitmişti.ESAT KABAKLI KİMDİR?

Usta ses Esat Kabaklı İlköğretim, Ortaöğretim ve Lise eğitimini Elazığ’da tamamlamış ardından Elazığ Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’ni ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı bölümünü bitirmiştir. Çok küçük yaşlarda bağlama çalmaya başlayan Esat Kabaklı bağlama öğretmenliğide yapmıştır. Türk Halk Müziği repertuarı’na derlemeleri ile kaynak sağlayan nadide sanatçılardan olan Esat Kabaklı evli ve 2 kızı vardır.

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da bir çok ülkede konserler veren Esat Kabaklı gazeteci yazar Servet Kabaklı’nın amca oğlu, Şeyhül Muharririn Ahmet Kabaklı Hoca’nın ise yeğenidir. Esat Kabaklı aslen Elazığ’lıdır ve Elazığ doğumludur.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 terörist daha teslim oldu