Esenyurt'ta Türk bayrağı krizi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun halka hitap edeceği Esenyurt Meydanı'nda bir binaya dev Türk bayrağı asıldı

05 Ağustos 2014, Salı 18:02
A A
Esenyurt'ta Türk bayrağı krizi!

Bir müddet asılı kalan bayrak binanın sahipleri olduklarını söyleyen kişiler tarafından "Belediye ile sorun yaşarız" gerekçesiyle indirilmek istendi.

Bina sakinleri ile CHP'li yöneticiler arasında yaşanan tartışmaların ardından dev bayrak binadan indirildi.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer19918","19918","201408","19918-167962.jpg","1", "0","Kılıçdaroğlu mitinginde dev Türk bayrağı krizi");

 

İNDİRİLEN BAYRAK MEYDANDA TAŞINDI

CHP liderinin henüz alana gelmediği sırada yaşanan olayın ardından partililer indirilen bayrağı meydanda dalgalandırdı. CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, olayla ilgili konuştu.

"BİNA KAÇAK. SAHİPLERİ BELEDİYE İLE SORUN YAŞARIZ" DEDİ

Gökmen, "Esenyurt'ta kaçak bina çok fazla. Bu bina da kaçak binaymış. Onlar da 'belediyeden sıkıntı yaşarız, yarın birgün sorun olur. Bizim binamız olmasın' dediler" diye konuştu.

"BİR PROVOKASYON YOK"

CHP İl Başkan Yardımcısı Sinan Karahan ise, "Muhtemelen binayla ilgili binada kaçak sorunu var. Dikkat çekmemek için bina sahibinin, bina maliklerinin böyle bir itirazı var. İstemediler. Burası kozmopolit bir bölge, sıkıntılı bir bölge. O yüzden -buraya asmayın- dediler. Bayrağı el üstünde taşımak için getirmiştik. Meydanı kaplamasın diye astık. En son istediğimiz şekilde oldu. Öyle büyük bir provokasyon yok" diye konuştu.

BİNANIN ÜST KATINDA AKP BAYRAĞI SALLANDI

Öte yandan bayrağın indirildiği binanın en üst katından bir süre sonra AKP bayrağı sallandığı görüldü.

Oral OKAYBEN- Boğaçhan ÖZER / İSTANBUL, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...