Esenyurt'taki 'Miss Uganda' skandalının yeni ayrıntıları ortaya çıktı

İstanbul Esenyurt'ta corona virüs salgınına rağmen düzenlenen 'Miss Uganda' (Uganda Güzellik Yarışması) polisler tarafından basılmış, yarışmacı ve davetlilerinin de aralarında olduğu kişilere ceza yağmıştı. Pandemide organizasyon gerçekleştiren mekana 32 bin lira ceza kesilip 15 gün de kapatma cezası verilmişti. Yarışmanın organizatörü DJ Blackk Beat, ve birinci olan Debrah Kemigisha, açıklamalarda bulundu.

18 Kasım 2020, Çarşamba 10:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen Uganda Güzellik Yarışması, olay oldu. Pandemide organizasyon gerçekleştiren mekana 32 bin lira ceza kesilip 15 gün de kapatma cezası verildi. Yarışmanın organizatörü DJ Blackk Beat, "Bu yarışma Türkiye'de 6 yıldır düzenleniyor, gelecek yıl da yapacağız. O gece yarışma yapmadık, daha önceden yapılmış yarışmanın ödül gecesini düzenledik. Yarışmada ilk üçe giren kadınlara bin lira para ödülü veriyoruz. Bu yıl birinci olan Debrah Kemigisha'ya geniş ekran bir televizyon da hediye ettik" dedi.

Yarışmada kraliçe seçilen Debrah Kemigisha ise "Bu organizasyon bizim için çok önemli" dedi. İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen Miss Uganda güzellik yarışmasının tarafları GÜNAYDIN'a konuştu. Mekan sahibi Murat Kurt, "Çıkan haberler bizi yıprattı, kapattık. Devletimiz ne zaman aç derse o zaman açarız" derken, organizatör DJ Blackk Beat ise 6 yıldır yapılan yarışmanın gelecek yıl da düzenleneceğini söyledi.

Miss Uganda Turkey 2020 seçilen Debrah Kemigisha ise, organizasyonun kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, "Türkiye'yi çok seviyorum" dedi.

GÜNAYDIN, koronavirüs önlemlerini hiçe sayarak düzenlenen güzellik yarışmasının izini sürdü, tarafları dinledi. Geçen hafta sonu düzenlenen Miss Uganda Turkey 2020 yarışmasının düzenlendiği Black Lounge adlı mekan, Esenyurt ilçesinde Afrikalılar'ın yoğun olarak yaşadığı Koza Mahallesi'nde bulunuyor.

Mekan sahibi Murat Kurt, bu yıl ikinci kez koronavirüs denetimine takıldıklarını söyledi. Mekanda yarışmanın değil sadece ödül töreninin düzenlendiğine ısrarla vurgu yapan Murat Kurt şöyle konuştu:

Pandemi sürecinde açılan 4 aylık bir işletmeyiz. Tam kapasite henüz hiç çalışamadık.

Her türlü evrakımız tam. 25 Ekim'deki polis baskınında ise 32 bin lira ceza yedik. 15 gün kapalı kalmıştık. 50 kişi bizimle birlikte çalışıyor. Burası da bir ekmek kapısı....

Buraya sadece siyahî olanlar girebiliyor. Diğerlerine özel bir yasak yok ancak müzik tarzları çok farklı olduğu için bir daha gelmiyor" dedi. Murat Kurt şöyle devam etti: "O gün bir grup geldi ve bize daha önceden düzenledikleri güzellik yarışmasının ödül törenini yapacaklarını söylediler. Biz de gerekli hazırlıklarımızı yaptık ve saat 20.00 gibi organizasyon başladı. 1.5 saat içinde de bitti. Dereceye girenlere ödül verildi ve etkinlik tamamlandı. Şu an iş yerimizi kapattık. Bir eksiğimiz, bir sorunumuz yok ancak çıkan haberler bizi yıprattı. Bu yüzden devletimiz bize açabilirsin diyene kadar kapalı tutacağız...

SABAH muhabirlerinin bölgedeki izlenimine göre, Ugandalılar'ın ve diğer Afrikalılar'ın kendi aralarında pekçok sosyal medya grupları var ve bu tarz organizasyonlarda bir araya kolayca gelebiliyorlar. Kimi öğrenci, kimi rehber, kimisi inşaat işçisi olan binlerce Afrikalı'nın yaşadığı mahalleye birbirilerinin teşvikiyle geldikleri öğrenildi.

Kimi öğrenci, kimi rehber, kimisi inşaat işçisi olan binlerce Afrikalı'nın yaşadığı mahalleye birbirilerinin teşvikiyle geldikleri öğrenildi. Yarışmada birinci seçilen Debrah Kemigisha ise SABAH'a şu açıklamalarda bulundu: "Yarışmada birinci olduğum için çok mutluyum. Tüm arkadaşlarıma ve aileme çok teşekkür ederim. Bu organizasyon bizim için çok önemli ve güzel. Türkiye'yi çok seviyorum..."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Merve Özbey: Şaşırmıştım, çok ağladım, bir yandan da tedirgin oldum