Eşine kızdı, dehşet saçtı!

Aydın'da, kendisine para vermeyen eşine sinirlenip, evinin bahçesindeki tavşanı ruhsatsız tabancasıyla öldürüp, yaşları 5 ile 26 arasındaki dört çocuğunu rehin alan ve olay yerine gelen polislere silahla karşılık veren O.K. (56), kaçtığı çıkmaz sokakta kurşunu bitince yakalanıp, gözaltına alındı

02 Mart 2015, Pazartesi 18:07
A A
Eşine kızdı, dehşet saçtı!

 O.K, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. O.K.’nin açtığı ateşten korunmak için yere atlayan bir başkomiser de el ve bacağından yaralandı.

İşçi emeklisi O.K., bir süre alkol aldıktan sonra dün saat 15.30 sıralarında, akrabalarını ziyarete giden dört çocuğunun annesi B.K.’yı (47) telefonla arayıp, 200 lira istedi. Eşinin olumsuz yanıt vermesi üzerine sinirlenen O.K., iddiaya göre, ruhsatsız tabancasıyla Kemer Mahallesi 1676 Sokak’taki evinin bahçesinde bulunan tavşanı öldürüp, çocukları A.O.K. (22), H.U. (26), M.K. (7) ve U.E.K.’yi (5) rehin aldı. Silah sesini ve evden gelen bağrışları duyan komşuları durumu polise bildirdi. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

POLİSLERE ATEŞ ETTİ

Bahçeli müstakil evin etrafını saran polis ekipleri, O.K.’dan silahını bırakıp, teslim olması çağrısında bulundu. O.K., teslim ol çağrısına peşpeşe beş el ateş ederek karşılık verdi. Bu sırada kendisini korumak için yere atan Başkomiser Yadigar Özkan, el ve bacağından yaralandı.

Bu sırada kargaşadan yararlanan O.K., kaçmaya başladı. Kaçarken havaya bir el ateş eden O.K., yaklaşık 100 metre mesefadeki çıkmaz olan 1667 Sokak’ta kovalamaca sonucu kıstırıldı.

Tabancasındaki kurşunun bitmesi üzerine O.K. teslim oldu. O.K.’nin eşi ve çocukları koruma talebinde bulunurken, polis olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. Silahla tehdit ve yaralama suçlarından sabıkalı olan O.K., polisteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Cem ULUCAN/ AYDIN,(DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Keskin nişancılar ilk kez görüntülendi