Eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Davutoğlu fuarda yok

Geçtiğimiz hafta son kitabı çıkan eski Başbakan ve AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kitap fuarına davet edilmedi.
 

27 Mart 2017, Pazartesi 11:35
A A
Eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Davutoğlu fuarda yok
Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde bugün başlayıp 2 hafta boyunca sürecek olan Konya Kitap Günleri'ne 90 yayınevi, 120 yazar katılıyor.  Davetli yazarlar arasında; Cem Küçük, Mustafa Armağan gibi isimler yer alıyor.


DAVUTOĞLU YOK!


120 isim için davetiyenin gittiği kitap fuarına; TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonuna verdiği yanıtları “Tarihe Kayıtlar” adı altında kitaplaştıran eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun ise davet edilmediği ortaya çıktı.  İstanbul’da bulunan ve Başbakanlık’tan istifa ettikten sonra zamanının büyük bölümünü kitap yazmaya ve kitap fuarlarına katılmaya ayıran Davutoğlu’na neden davetiye gitmediği ise öğrenilemedi.


İSTANBUL’DAKİ FUARA DAVET EDİLMİŞTİ


Ahmet Davutoğlu son olarak geçtiğimiz yıl Kasım ayında düzenlenen İstanbul’daki TÜYAP 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na katılmış ve “Medeniyetler ve Şehirler” isimli kitabını okurları için imzalamıştı.


YAKIN ÇEVRESİ 'HOCA' DİYOR


Geçtiğimiz yıl haziran ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla istifa ederek görevini Binali Yıldırım'a devreden Davutoğlu'nun; Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık yaptığı dönemdeki dış politikasıyla özdeşleşen 'Strajetik Derinlik' isimli kitabı başta olmak üzere birçok eseri bulunuyor. Akademisyen kimliğiyle tanınan Davutoğlu'na yakın çevresinin 'hoca' diye hitap ettiği biliniyor.


ESKİ BAKANLARIN BULUŞTUĞU KAHVALTIYA KATILMAMIŞTI


Davutoğlu’nun ismi son olarak Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nde geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım tarafından verilen ‘referandum kahvaltısına’ katılmaması ile gündeme gelmişti.

SÖZCÜ

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Siyasilerin makam araçlarından fotoğrafları