Eski CHP milletvekili Faik Tunay CHP'den istifa etti

Yerel seçimlerde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, geçtiğimiz günlerde CHP'den istisfa ettiğini açıklamıştı. Şimdi de 24. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay CHP'den istifa ettiğini açıkladı

18 Nisan 2016, Pazartesi 10:36
A A
Eski CHP milletvekili Faik Tunay CHP'den istifa etti

CHP'li eski milletvekili Faik Tunay, "CHP varsa herkes için vardır" söyleminin artık geçerliliğinin kalmadığını belirterek, partiden istifa etti.

CHP'li eski milletvekili Faik Tunay, partiden istifa ettiğini açıkladı. Sosyal medya hesapları aracılığıyla bir açıklama yapan Tunay, istifasını şu sözlerle duyurdu:

"İKTİDAR HAYAL" DEDİ İSTİFA ETTİ

"Bazen olur mu diye umut etmek, mücadele etmek anlamsız... Alternatif olmaktan uzak, İKTİDAR kelimesini konuşmanın bile hayal olduğu bir yapı maalesef. Sayfalar dolusu yazmaya da gerek yok, MİLLETİMİZ herşeye şahit ve görüyor zaten. Buraya kadar" "CHP varsa herkes için vardır" söyleminin artık geçerliliğinin olmadığını söyleyen Tunay, "Sadece belli kesimlere ulaşmanın bir amaç olduğunu gördüğüm ve artık bir faydamın olmayacağına inandığım için partiden istifa ediyorum" dedi.

 

 

Faik Tunay, istifasını sosyal medya hesabından böyle duyurdu:

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...