Eski İngiltere Başbakanı'nın adı sübyancılık skandalına karıştı

İngiliz Daily Mirror gazetesi İngiltere'nin seki başbakanı Tony Blair'in bir bakanının pedofil (Sübyancılık) skandalına karıştığını ve olayın örtbas edildiğini duyurdu

28 Nisan 2014, Pazartesi 17:31
A A

Haberde, Brixton’daki bir çocuk bakım evinin pedofiller tarafından kullanıldığı ve bu evi ziyaret eden pedofiller arasında bir bakanın olduğu ileri sürüldü. Bu evin hüküm giyen bir pedofil tarafından kullanıldığını ortaya çıkaran Daily Mirror, Tony Blair hükümetinde görevli bir bakanın çocuk seksi taciziyle ilgili olarak şüpheli kişi olarak isminin verildiğini yazdı.

Eski Sosyal Hizmetler Müdürü, polise 80 yaşlarındaki bu kişinin 1980’lerin başında akşamları bu çocuk bakım evini ziyaret ettiğini haber verirken ikidardaki güçlü birinin bu olayı örtbas ettiğine inandığını söyledi. Devletin şüpheli bakanı koruduğunu vurgulayan Daily Mirror, dosyayı kimin kapattığının soruşturulmasını istedi. Sabıkalı pedofil Michael Carroll’un Angell Road’daki evi yönettiği anlaşıldı.

Daily Mirror gazetesinin 16 ay süren araştırması sırasında ele geçirdiği belgelerde, bir pedofiller grubunun bu evde çocukları taciz ettiği ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten tecrübeli dedektif Clive Driscoll’un ise görevinden uzaklaştırıldığı anlaşıldı. 1998 yılında polise haber veren eski müdürlerden birinin “Soruşturmayı Scotland Yard neden durdurmakta acele etti? Bence iktidardaki nüfuslu birisi bu politikacının soruşturulmasını istemedi” diye konuştuğuna dikkat çekildi. Haberde Tony Blair’in pedofil bakanının ismi verilmedi.

Faruk ZABCI/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.