Eşref Kolçak: Yatakta değil, çalışarak ölmek istiyorum

Oğlu Harun Kolçak'ın ölümünün ardından acısını unutamayan Eşref Kolçak, 3 aydır hastanede tedavi görüyor. Kolçak, "Ben yatakta değil, çalışarak ölmek istiyorum" dedi

21 Nisan 2019, Pazar 12:30
A A

Ocak ayında akciğeri su topladığı için hastanede tedavi altına alınan 92 yaşındaki usta oyuncu, bu rahatsızlığının geçmesi üzerine bu sefer de nükseden ağrıları sebebiyle Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde tedavilerine devam ediyor.

Oyuncuya Bursa'da yaşayan sanatçı dostları refakatçilik ediyor.

Kendisine 20 yıldır iş vermeyen yapımcılara sitem dolu sözlerle yüklenen Eşref Kolçak, ''Türkiye'deki büyük prodüksiyonlar ve yapımcılar bana 20 yıldır iş vermiyorlar. Bu kadar şerefsizlik ve ayıp şey olmaz" dedi.

Kolçak ayrıca, "Bana şu sebepten iş vermiyorlar: Ben çok doğru konuşan bir insanım. Misal, benle anlaşıyor 10 liraya, devlete gösteriyor 100 lira. Devlete büyük kazık attılar. Bugün 102 yıllık sinema var, stüdyomuz ve platomuz yok. Çünkü kazandıklarını masraf diye kabul etmeyeceği şeylere yatırırlar" ifadesini kullandı.

Üç aydır tedavi gören Kolçak, "Buradan tamamen iyileşmeden çıkmaya niyetim yok. Rahatım yerinde, sancılarım var. Onlar da geçse bir de... Kendimi bilmeden 10 gün yemek yememişim” dedi. 


Eşref Kolçak'a Bursa'da bulunan tiyatro sanatçısı ve sevenleri gönüllü olarak refakatçilik yapıyor. İHA

Sıradaki haber yükleniyor...