Estetik operasyonlar sayesinde güzel göğüsler artık hayal değil

Kadınların bazıları göğüslerinin aşırı küçük olmasından bazıları ise aşırı büyüklüğünden dolayı yakınırken, bazıları ise göğüslerinin sarkık olması nedeniyle mutsuz bir ruh hali içerisindeler. Güzel göğüsler kadınların mutluluğunda, öz güvenlerinde ve dolayısıyla başarılarında oldukça önemli bir rol oynar. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, meme estetiğiyle güzel ve doğal görünen göğüslere sahip olmanın mümkün olduğunu belirtti. /Mine Bozkurt- mine.bozkurt@posta.com.tr

25 Mart 2020, Çarşamba 16:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Meme estetiği göğüslerinin şeklinden dolayı rahatsız olan kadınlar için uygulanan, kadınların ideal meme boyutuna ve şekline sahip olmasını sağlayan estetik operasyonlardır. Meme estetiği operasyonlarıyla göğüslerdeki çok farklı sorunlar iyileştirilebiliyor.

Meme büyütme estetiği

Aşırı küçük göğüslü kadınlar için meme büyütme estetiği uygulanabilir. Meme büyütme estetiği ile göğüs dokusunun altına ya da genellikle göğüs kasının altına implant yerleştirilerek göğüslerin hacim kazanması sağlanır. Meme implantları, meme dokusuna benzeyen bir kabuğun içine doldurulmuş silikon, jel ya da tuzlu su çözeltisinden oluşur. Doğal meme dokusuyla aynı hissi verir.


Meme küçültme estetiği

Meme küçültme estetiği

Aşırı büyük göğüsler; genetik özelliklere, gebeliğe ve aşırı kilo alımına bağlı olarak çok sık karşılaşılan estetik sorunlar arasında yer alıyor. Büyük göğüsler duruş problemleri, sırt ağrısı, göğüs altındaki cildin tahriş olmasına kadar çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Kıyafet bulma zorluğu, aşırı dikkat çekmesi gibi yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilir. Meme küçültme estetiği kesiler doğal kıvrımlara açılarak yapılabilir. Genellikle dikleştirme operasyonu da uygulanır. Liposuction tekniği ile birlikte uygulanabilir.

Meme dikleştirme estetiği

Meme dikleştirme estetiği, sarkık göğüsler için uygulanan ve fazla meme dokusunun alınarak meme uçlarının ideal pozisyonuna getirildiği bir estetik operasyon. Göğüslerin ihtiyacına göre meme dikleştirme ile meme büyütme operasyonları da gerekebilir. Göğüsler ideal pozisyonuna getirilebilir ve eğer hacim kaybı varsa implant uygulanabilir. 


Meme asimetrisi estetiği

Meme asimetrisi estetiği

Dışarından belli olacak kadar aşırı asimetrik meme kadınlar için yaşam kalitelerinin ve öz güvenlerinin azalmasına neden olacak kadar ciddi sorunlara neden olabiliyor. Asimetrik meme sorununda göğüslerden birinin şekli, boyutu ve meme ucunun pozisyonu diğer memede farkı olur. İleri boyutta meme asimetrisi kadınların psikolojilerinin bozulmasına, özgüven kaybına ve kıyafet seçimine kadar çeşitli sıkıntılara yol açabilir.

Meme estetiği operasyonları nasıl yapılır?

Meme estetiği operasyonları genel anestezi uygulanarak 1 ile 2 saat süren bir ameliyatla gerçekleştiriliyor.

Birkaç hafta destekleyici özel bir sutyen kullanmaları gerekebilir. 1-2 hafta içinde göğüsler büyük oranda iyileşir. Genellikle iş hayatlarına 1 hafta içinde dönülebilir. Birkaç hafta boyunca yorucu aktivitelerden uzak durulması oldukça önemli.

Meme estetiği operasyonları kadınların öz güvenini ve yaşam kalitesini artıran, hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik uygulamaların başında yer alır. 

Mine Bozkurt

mine.bozkurt@posta.com.tr

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç dökülmesini önleyen en iyi vitamin