Etkileyici görünümün sırrı 4 kahverengi ruj

2017 yılı makyaj trendleri arasında öyle bir ruj varki biz bu sezon çantamızdan çıkaramaz olduk. Kahverengi ruj,her ten rengine yakışan, etkileyici görünüm garantisi veren bu rengi moda dünyası çok sevdi. Bu sezonda en çok ön plana çıkan kahverengi rujlara göz atmaya ne dersin?

14 Eylül 2017, Perşembe 09:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sütlü kahverengi

Sütlü kahverengi

Kahverengi rujlar arasında en sevdiğimiz tonlardan biri sütlü kahverengidir. Özellikle açık tenlilere çok yakışan bu ruj renginin yumuşak, abartısız ve bir o kadar da iddialı görünümünü çok seviyoruz.

Sütlü kahverengi ruju sürdüğümüzde bütün gözler anında bize çevriliyor fakat etrafımızda kimse bizdeki etkileyici sırrı farkedemiyor. 'Makyajında bir değişiklik mi var? Bugün sende bir güzellik var ama anlamadık' gibi iltifatlara kendini şimdiden hazırlasan iyi edersin.

Kahverengi ruj sürerken...

Kahverengi ruj sürerken...

Sütlü kahverengi rujla en çok yakışan makyaj stili canlı ten makyajı ve romantik göz makyajıdır. Yaz makyajında cildine sadece BB krem sürerek doğal ve canlı bir etki yakalayabilirsin. 

Gözlerine gelince, sütlü kahverengi rujunu sürdüğün günlerde toz pembesi farını kullanmaya ne dersin? Bu yumuşak ruj rengine en çok yakışan renklerden biri açık renkli farlardır.  Toz pembe, açık mavi, lila tonları bu makyajına çok yakışacaktır. Göz makyajında birden fazla rengi karıştırmak yerine tek renk farını göz kapağına sür ve iyice dağıt. 

Işıltılı kahverengi

Işıltılı kahverengi

Bronz tene en çok yakıştırdığımız ruj rengi kesinlikle gizli ışıltılara sahip kahverengi rujdur! İçinde sim taneleri değil, kendiliğinden parlak ve ışıltılı kahverengi seni anında plaj partisinin yıldız ismi yapacaktır.

Gün batımındaki o turuncu ışık ve ışıltılı ruj ikilisiyle harika fotoğraflar çekeceğine eminiz. Sadece plaj partisinde değil şehirde de bu ruju rahatlıkla sürebilirsin. 

Metalik kahverengi ruju kullanırken...

Metalik kahverengi ruju kullanırken...

Metalik etkili kahverengi rujunu mutlaka bronzerla tamamlamalısın. Bronzerını elmacık kemiklerinin üzerine, burun kemiğine ve çene ucuna uygulayarak doğal bronzluğunu pekiştirebilirsin. Gözlerinde sadece kahverengi maskara yeterli olacaktır. Merak etme, kahverengi rujun seni günün yıldızı yapmaya yetecektir

Mat kahverengi

Mat kahverengi

En sevdiğimiz kahverengi ruj listesine mat kahveyi eklemesek olmazdı! Mat ruj modası yaz aylarında popülerliğini azaltsa da yeni mevsimde karşımıza bol bol çıkcak gibi görünüyor. Sen de yeni sezon alışverişinde kahverengi mat rujlarını yedeklesen iyi edersin.

Her daim kusursuz görünen kahverengi mat dudakları biz en çok porselen ten makyajıyla yakıştırıyoruz.

Kapatıcılığı yüksek fondötenini uyguladıktan sonra üzerine transparan pudra sürerek ten makyajını daha kusursuz bir hale getirebilirsin. Transparan pudra sayesinde fondötenin gün içinde parlama yapmayacaktır.

Mat kahverengi rujunu sürerken mutlaka dudak kalemi de kullanmanı öneriyoruz. Dudak kalemi kullanarak hem rujunu taşırmadan sürebilirsin, hem de dudaklarını daha dolgun gösterebilirsin.

Rujunu uyguladıktan sonra matlaşması için ortalama 2-3 dakika bekle ve ta taam... hazırsın!

Nude ruj

Nude ruj

Vee sıra geldi bu listenin demirbaşına, olmazsa olmazına! Kahverengi rujlar arasında modası asla geçmeyen, her daim harika görünen nude ruju bu listeye tabii ki aldık. Hem mat hem de ıslak bitişli nude rujları biz çok seviyoruz! 

Acele makyaj yaptığımızda bizi kusursuz göstereceğine emin olduğumuz bu renk, her türlü makyaj stiline uyum sağlıyor. 

Nude ruj -yani dudak renginin aynısı veya bir iki ton yakını- her türlü göz makyajına çok yakışıyor. Bizim en çok tercih ettiğimiz ikiliyse, nude ruj ve toprak tonlarındaki dumanlı göz makyajı kombinasyonu! 

Yoğun göz makyajı yaptığın günlerde dudaklarında sade ama bir o kadar da etkili bir renk sürmek istiyorsan hiç düşünmeden nude rujunu sürmeni öneririz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkinizi bitirmeniz gerektiğini gösteren 11 işaret