Önceki Fotolar

Evcil hayvanınızın sigortası var mı?

Gerekli olsun ya da olmasın kendiniz için sağlık sigortası yaptırmak doğaldır. Kaza geçirdiğinizde veya hastalandığınızda hastane masraflarını karşılayabilirsiniz. Peki ya evcil hayvanınız. Evcil hayvanınız ciddi bir şekilde hastalandığında ya da kaza geçirdiğinde ne yapacaksınız? İşte evcil hayvan sigortaları hakkında bilmeniz gerekenler…

03 Ekim 2019, Perşembe 15:35
A A
Yaş, cins, ağırlığa göre değişebiliyor

Yaş, cins, ağırlığa göre değişebiliyor

Hayvanınız için bir hayvan sigortası poliçesinin maliyeti yaş, cins, ağırlık ve tabii ki sigorta şirketi gibi çeşitli faktörlere bağlı. Ancak ortalama olarak, bir köpeğin sigorta poliçesi aylık 20 lira tutuyor. 

Pitbull Terrier, Japanese Tosa poliçe kapsamı dışında

Pitbull Terrier, Japanese Tosa poliçe kapsamı dışında

Pati sigortası, yani evcil hayvan sigortasının teminatları, hayvanın acil durumlardaki tedavi ihtiyaçları gözönünde bulundurularak hazırlanıyor. Aşıları tamamlanmış, 6 aydan büyük 10 yaştan küçük olan tüm ırk ve cinsiyetteki kedi ve köpekler için sigorta yapılabiliyor. Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlikeli hayvanların Türkiye'ye getirilmesi, beslenmesi ve satılması yasak. Dolayısıyla bu tür hayvanlar poliçe kapsamına dahil değil.

Mikroçip ve kimlik zorunlu

Mikroçip ve kimlik zorunlu

Yasaya göre; hayvan sahiplerinin evcil hayvanlar için yasal kimliklendirme ekipmanı olarak belirlenen mikroçipi, hayvanına taktırması ve belediyeye de kayıt ettirerek kimlik kartı çıkartması zorunlu. Pati sigortası yaptırdığınızda bu çipi sigorta şirketi ücretsiz olarak sağlıyor. Pati sigortasına en fazla ilgi gösterenler ise köpek sahipleri. Sigorta yaptıranlar anlaşmalı kliniklerden yararlanabiliyor.

Sigorta neleri kapsıyor?

Sigorta neleri kapsıyor?

Sigorta kapsamında yer alan tedaviler ise şöyle; enfeksiyon, kırık ve yaralanma, yanma, yabancı cisim yutma, zehirlenme, böcek sokması, sıcakta ısı çarpması, donma, boğulma tehlikesi ve kavga sonrası yaralanma.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Acıgöl'de flamingoların görsel şöleni