Evde bulunması gereken bitkiler

Bazı bitkiler ev dekorasyonunu güzelleştirdiği gibi aynı zamanda da sağlık açısından önemli bir rol oynar. Evde bulunması gereken bitkilerin neler olduğuna bir göz atalım.

19 Ağustos 2020, Çarşamba 12:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Aloe Vera

Aloe Vera

Bitkide bulunan jel, cildi yenileme özelliğine sahip. Ayrıca evinizin havasını temizliyor. Bu yüzden evinizin dilediğiniz köşesine yerleştirebilirsiniz.


Barış çiçeği

Barış çiçeği

Hem güzel hem de az bakım gerektiren barış çiçeği, her evde mutlaka bulunmalı. Sadece görünüm olarak baktığınızda hoşunuza gitmekle kalmaz, aynı zamanda havadaki zararlı maddeleri azaltmada da harika bir çiçek. Gölgede ve düşük sıcaklara dayanıklı olan bu hoş bitki evinizi de güzelleştirecek.


Bambu palmiyesi

Bambu palmiyesi

Bambu palmiyesi, havayı temizleyen en iyi bitkilerden biri olarak biliniyor. Bu harika bitki aynı zamanda benzen ve trikloretilenden kurtulmada da oldukça iyi ve bulunduğunuz ortamın havasını değiştireceğinden emin olabilirsiniz. Ancak bol su ve dolaylı olarak güneş ışığını ihmal etmeyin.


Deve tabanı

Deve tabanı

Bu çarpıcı bitki, özellikle salon ve kış bahçeleri için oldukça popüler. Bakımı kolay ve ev dekorasyonu için de mükemmel bir seçim. Ayrıca formaldehiti emer. Bol su ve güneş ışığı ile gerektiği gibi bakımı yapıldığında uzun süre dayanıklıdır.


Salon sarmaşığı

Salon sarmaşığı

Havayı temizleyen en iyi bitkilerden. Derin nefes alarak rahatlamanızı sağlar. Mutfağınızda veya salonunuza yerleştirin. Yaprakları büyüdükçe, basamak halinde aktığını göreceksiniz.

Duvar sarmaşığı

Duvar sarmaşığı

NASA'nın da önerdiği ve evdeki havayı temizleyen en iyi bitki, duvar sarmaşığı. Havadaki formaldehit'i azaltıyor. Ayırca, bakımı ve büyümesi de çok kolay. Orta derecede güneş ışığını seven bu bitkiyi uygun şekilde yerleştirebilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Balık burcu ev dekorasyon önerisi