Evde uyuyamayan 80 yaşındaki babaya 'uyku servisi'

Ordu'nun Gölköy ilçesinden, İstanbul’daki oğlunun yanına gelen 80 yaşındaki Nazmi Erol evde uyuma sıkıntısı yaşamaya başlayınca, servis şoförü oğlu, çareyi onu da aracına almakta buldu. Oğlu yolcu taşırken, baba da uyuyabildiği tek yer olan minibüste bütün gün rahat rahat kestiriyor

28 Mart 2017, Salı 10:22
A A
Evde uyuyamayan 80 yaşındaki babaya 'uyku servisi'
Ordu Gölköy’den, İstanbul Esenyurt’ta oturan oğlu Bülent Erol’un yanına gelen Nazmi Erol, yaklaşık 1 yıldır evde uyuyamaz oldu. Ağır işiten Erol, yakınlarının kendisini rahat ettirme konusundaki bütün çabalarına rağmen uyku sorununu çözemedi.
 

'ARABADA DAHA RAHAT UYUYORUM'


Geçimini minibüsü ile çeşitli şirketlerin görevlilerini taşımakla sağlayan servis şoförü Bülent Erol, birkaç kez yanında yolculuk eden babasının araçta oturarak da olsa uyuduğunu görünce çareyi onu da yanına almakta buldu. Her sabah gün ağarmadan Esenyurt’tan oğluyla birlikte yola çıkan ve Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bağcılar, Mecidiyeköy hattında yolları aşındıran Nazmi Erol, "Yaşım 80, uyku sorunum var. Arabada rahat uyuyorum. Evde ise var bir sıkıntı. Arabada daha rahat uyunuyor. Seneyi geçti bu böyle. Arabada yolcuları almaya gide gele ben uyuyorum böyle" dedi.

'EVDE KAPALI YERDE BUNALIYOR'


Servis şoförü Bülent Erol, yaşlı babasının gece uyuyamayınca oda oda gezdiğini belirterek, "Evde kapalı yerde çok daralıyor. Uyuyamıyor. Burada ise arabadan devamlı dışarı bakıyor, sıkılmıyor, arada kestirip uyuyor. Arabada personel arkadaşlarla konuşuyor, sağa sola baktığı için rahat ediyor galiba. Evde kapalı yerde bunalıyor. Ama dışarıda arabada rahat. Doktorlardan tam bir cevap alamıyoruz. Şu anda gün boyu benimle gidip geliyor. Bakalım..." diye konuştu.
 

'MAZOT PAHALI OLMASA 24 SAAT KONTAĞI KAPATMAYACAĞIM'


Bülent Erol, babasını yanında götürmediği gün kendisini akşama kadar 40 kez telefonla aradığını anlatırken, şöyle dedi:"Arabaya oturtuyorum tüm İstanbul’u dolaşsak gıkı çıkmıyor. Etrafı seyrediyor, uyuyor. İmkan olsa mazot pahalı olmasa neredeyse rahat etmesi için 24 saat kontağı kapatmayacağım. Saat 21.00’de eve gidiyoruz yerinde duramıyor gazete, kitap okuyor tekrar ayağa kalkıp odaları dolaşıyor. 12 gündür yanımda bir anlamda servis sorumlusu gibi oldu. Ehliyeti olsa neredeyse servisi ona devredeceğim ama ehliyeti yok." 

'AMCA ARTIK BİZDEN BİRİ OLDU'


Servise binen şirket çalışanlarından Ahmet Kurtuldu, ilk birkaç gün kim ve rahatsızlığını bilmedikleri için yadırgadıkları Nazmi Erol ile kısa sürede kaynaştıkları, her gün hatırını sorduklarını, kendisiyle yakından ilgilendiklerini söyledi. Kurtuldu, "Servis şoförümüz Bülent Bey'le görüşünce ve babasının sorunun da ne olduğunu anlayınca kendisine  alıştık. Amca artık bizden biri oldu. Müsait olduğunda kahvaltıya falan da çağırıyoruz. Gelirse şirketimizde yapıp tekrar dönüyorlar. Alıştık biz kendisine" dedi.

İhsan DÖRTKARDEŞ / İSTANBUL, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kediyi kürekle dövdüler!