"Evine hoş geldin öğretmenim"

Tekirdağ Çorlu’da öğrenciler, kanseri yenen öğretmenlerini okul koridorunda coşkuyla karşıladı

18 Nisan 2019, Perşembe 19:06 Son Güncelleme:
A A

Çorlu’da bir lisenin öğrencileri kanseri yenen ve çok sevdikleri coğrafya öğretmenlerini balonlarla süsledikleri okul koridorunda konfetilerle karşıladı.


Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Muharrem Poyrazoğlu, bir süre önce kanser tedavisi nedeniyle sevdiği öğrencilerinden ayrı kaldı.

Tedavisinin tamamlanması sonrası derslere girmek için yeniden okula dönen Poyrazoğlu’na öğrencilere büyük bir sürpriz karşılama hazırladı.

Okulun koridorlarını ve katlarında bekleyen öğrenciler,  Muharrem öğretmen içeri girince konfeti ve balonlarla karşıladılar.


Boynuna sarıldıkları özlem ve hasret giderdikleri öğretmenleri için tezahürat yapan öğrenciler, "Evine hoş geldin öğretmenim" pankartı açtı.

Duygulanan Muharrem öğretmen de öğrencilere uzun süre sarılarak duygusal anlar yaşadı.

Muharrem öğretmen karşılamaya çok mutlu olduğunu anlattığı gazetecilere, 8 aydır Denizli’de tedavi gördüğünü söyledi.


Poyrazoğlu, hastalığı yendiğini ifade ederek şunları kaydetti:

"Bu hastalıkla uğraşan bütün hasta arkadaşlarıma şunu söylemek isterim, yaşam her şeye rağmen çok güzel. En başta moral ve motivasyon ile bu hastalığı yeneceğinize inancınızın pekişmesi." 


"Bununla birlikte ailenizle birlikte bu süreci doğru geçirmeniz de çok önemli. Ben bu süreci doğru tamamladım ve şu an gayet iyi durumdayım. Böyle bir törenin, böyle bir kalabalığın toplanmasını istemediğim için, teneffüs olmadan, dersteyken gidip bir öğretmenler odasına gireyim istedim. Çocukların beni görmesini istememiştim.

"Fakat, geldiğimde bambaşka bir tablo ile karşı karşıya kaldım. İnsan çok uzun zamandır görmediği birine sarılmak ister, ama ben içeriye girince herkesi tanıyorum ve herkese sarılmak istedim. "


"Bu arada yukarıdan boşalan balonlar çok fazla sert görünen Muharrem Hoca imajını yerle bir etti ve ağladım. Çok büyük bir duygusallık yaşadım. "


"Çocukların yarattığı bu ortam çok güzel. Onları çok seviyorum, bundan  sonraki süreçte onlara faydalı olmak için daha fazla motive olmak istiyorum. Benim için hepsi ayrı bir değer."


Sıradaki haber yükleniyor...