Evlat katili babaya müebbet

Sezen Aksu'nun Ünzile şarkısında söylediği “Ünzile kaç koyun ediyor” sözleri gerçek oldu. Ankara'da 17 yaşındaki Sefariye Ateş otlatmaya götürdüğü 8 koyunu kaybettiği için babası tarafından öldürülen davada karar verildi

15 Ağustos 2013, Perşembe 16:58
A A

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Şevket Ateş ile avukatı Türkay Uludağ ve davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Hülya Yazar Günay katıldı.

'KASTEN ÖLDÜRMEDİM'

Günay, sanığın kasten adam öldürme suçundan cezalandırılmasını talep etti.Sanık Ateş ise Cumhuriyet savcısının esas hakkındaki görüşünde, kızını kasten öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapsini istediğini belirterek, "Kızımı kasten öldürmedim. Çamaşır makinesinin üzerinde gördüğüm silahı elime almıştım. Horozu kalkık tabanca patladı. Olay kaza. Aynı gün nikahı vardı, nikaha gidecektik" dedi.

Sanık avukatı Türkay Uludağ da olayın kasten öldürme değil, kaza olduğunu ileri sürdü.

Mahkeme heyeti, savunmaları dinledikten sonra sanığı "çocuğunu kasten öldürmek" suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı ancak takdiri indirim uygulayarak cezayı müebbet hapis olarak belirledi.

Ateş, olayda kullandığı ruhsatsız tabanca nedeniyle de 10 ay 25 gün adli para cezasına çarptırıldı.

8 KOYUNU KAYBETMİŞTİ

İddianamede, Şevket Ateş’in 31 Ağustos 2012’de kızı Serafiye Ateş’in otlattığı 8 koyunun kaybolması üzerine, koyunları bulması için iki gün süre verdiği, koyunların bulunmaması durumunda kızını vurmakla tehdit ettiği, buna karşılık gülümseyen kızını tabancayla vurduğu belirtildi.

İddianamade,  Şevket Ateş’in "ağırlaştırılmış mübbet hapis" ile cezalandırılması talep edilmişti.

Aysel Gürel’in  yazdığı şarkının sözleri şöyle;

Ünzile insan dölü
On kardeş beşi ölü
Büyüdükçe ufak
Ve gelir de görücü
İnci gibi dişi
Görücü bilir işi
Söğüdüm ağlar gider
Olur hatun kişi
Varmadan sekizine
Ergin oldu Ünzile
Hem çocuk, hem de kadın
Onikisinde ana
Bir gül gibi al ve narin
Bir su gibi saydam ve sakin
Susar kadın Ünzile
Yağmuru kim döküyor
Ünzile kaç koyun ediyor
Dayaktan uslanalı hiçbir şey sormuyor
Yağmuru kim döküyor
Ünzile kaç koyun ediyor

AA-posta.com.tr

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.