Evlerinize Uygun Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Son yıllarda iç mimarinin en vazgeçilmez malzemesi şüphesiz duvar kağıtları ve doğal taşlar olmuştur. Doğal taşların yüksek maliyetli ve işçiliği hassas olmasından ötürü duvar kağıtları bir adım öne geçmektedir.

24 Mart 2017, Cuma 17:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Duvar kağıtlarının çeşitliğinin bol olmasından ötürü halktan her kesime ve her ihtiyaca kolayca hitap etmektedir. Mimariyle birlikte teknolojinin hızlı ilerlemesinden ötürü birçok çeşitte duvar kağıdı günümüzde mevcuttur. Piyasada bulunan birçok firma ile irtibata geçerek İsteğinize ve ihtiyaçlarınıza göre duvar kağıtlarını tasarlayarak elde edebilirsiniz. Peki modaya uygun nasıl bir duvar kağıdı seçmelisiniz? İşte size seçimlerinizi kolaylaştıracak ve fikir edinmenizi sağlayacak çok yararlı ipuçları...

Herşeyden Önce İhtiyacınıza Göre Duvar Kağıdı Seçin

Herşeyden Önce İhtiyacınıza Göre Duvar Kağıdı Seçin

Duvar kağıtlarını artık sadece oturma odalarında değil evinizin her köşesinde tercih edebilirsiniz. Su geçirmez, leke tutmaz ve renk soğurmaz gibi birçok duvar kağıdını piyasada kolaylıkla bulabilirsiniz. Nemli bir iklimde oturuyorsanız evinizin duvarlarını duvar kağıtları ile kaplamalısınız. Kalite bakımından en düşük duvar kağıdının bile boya ve fayanslara göre duvar kabarıklığı riskini minimum düzeye indirmektedir.   Duvar kağıtlarının bu müthiş özelliği sayesinde; banyolarınızda ve mutfaklarınızda klasik fayanslar yerine su geçirmez kabarmaya karşı dayanıklı duvar kağıtlarını rahatlıkla  tercih edebilirsiniz. Karanlık ortamınız var ise fosforlu duvar kağıtlarını seçerek, ışığı maksimum seviyede kullanabilirsiniz.

3 Boyutlu Duvar Kağıtları İle Daha Geniş Ortamlar

3 Boyutlu Duvar Kağıtları İle Daha Geniş Ortamlar

Duvarlarını döşeyeceğiniz oda eğer küçük bir oda ise daha geniş ve ferah ortamlar için açık renkten yanı sıra 3 boyutlu duvar kağıtlarını seçebilirsiniz.  

Mesaj Veren Duvar Kağıtları

Mesaj Veren Duvar Kağıtları

Son yılların bir modası da şüphesiz özel anlam içeren duvar kağıtları. Hayatınızda yer tutmuş sözleri duvar kağıtlarına bastırarak evlerinize görsellik ve manevi anlamlar katabilirsiniz. Bunun yanı sıra sevdiklerinizle resimlerinizi duvar kağıdı olarak bastırabilirsiniz. Böylelikle en güzel manzaranızı kendiniz ve bu hayatta değer verdiğiniz insanların portreleriyle yapabilirsiniz.

Stil Oluşturun

Stil Oluşturun

Bir dekorasyon yapılmadan önce başarılı bir sonuç için bir amacı ve adeta kompozisyon misali bütünlük belirtmelidir. Bu nedenle tamamen isteğiniz ve zevkinize göre belirlediğiniz dekorasyon stillerine uygun duvar kağıtlarını seçmelisiniz. Örneğin İskandinav tarzını beğeniyorsanız soğuk, düz renkli duvar kağıtlarını seçmelisiniz.

Odanıza Göre Duvar Kağıtları

Odanıza Göre Duvar Kağıtları

Duvar kağıtlarını döşerken birçok faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Bunun en önemlisi duvarını döşeyeceğiniz odanın kullanım amacı. Eğer odanız yatak odası ise kesinlikle karmaşık renk ve desenlerden kaçınmalısınız. Tercihleriniz daha çok düz, simetrik ve uyumlu desen ve renklerden yana olmalı. Bu durum uykunuzun daha huzurlu ve derin olmasını sağlayacaktır. Mutfağınıza; daha cıvıl cıvıl iştahınızı dengeleyecek mavi ve tonajlarını tercih edebilirsiniz. Çiçek desenlerini mutfağınızda seçebilirsiniz . Böylelikle yemek yaparken bile içiniz bahar neşesi dolacak. Oturma odalarınız ve salonlarınızda ise misafirleriniz ve oturumlarınız için huzur verici, dikkat dağıtmayan minimalist duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Daha Düşük Bütçeli Modern Duvar Kağıtları

Daha Düşük Bütçeli Modern Duvar Kağıtları

Doğal taşlar son yılların en çok tercih edilen dekorasyon yapılarından biridir . Ancak külfetli özelliği ve yapımının zor olmasından ötürü birçok insan için sorun olmaktadır. Günümüzün teknolojisiyle artık bu hiç sorun değil. Eğer evinizde doğal taş görünümü istiyorsanız; duvar kağıtları sayesinde gerçeğe çok yakın görüntüsüyle sağlayabilirsiniz.   3 boyutlu, kabartmalı ve gölgeli duvar kağıtlarıyla çok ucuz maliyet  ve basit isçilik ile sağlayabilirsiniz.   homify.com.tr

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kızarmış patates nasıl ısıtılır?