'Eyvah fazla aldım': İnce kaş nasıl kalınlaştırılır?

Kaş nasıl kalınlaştırılır? Bir kere de olsa kaşlarını fazla inceltmiş birinin muhakkak merak ettiği bir soru. Eğer kaşlarınızı fazla seyrelttyseniz ya da beslenme şekliniz nedeniyle, yaşam tarzınız nedeniyle inceldiyse işiniz zor... Kaş gürleştirme yöntemleri otomatik olarak gündeminiz hale geliyor. Peki kaş nasıl kalınlaştırılır? Tek tek anlattık.

10 Nisan 2021, Cumartesi 11:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Kaşlara nasıl sarımsak uygulanır?

Kaşlara nasıl sarımsak uygulanır?

Kulak temizleme çubuğu yardımıyla, kaşların kalınlaşması istenilen alanlarına sarımsak sürülür. Gözle temasın olmamasına dikkat edilerek, yaklaşık yirmi dakika kadar bu şekilde beklenilir. Daha sonra durulanarak bu işlem her gün bir kez uygulanır. Alın kısmında yoğun sivilce olması sorunu varsa, sarımsak uygulaması yöntemi genel olarak tavsiye edilmez.


Jojoba yağı

Jojoba yağı

Kaşların çabucak uzaması için jojoba yağı da kullanılmaktadır. Ayrıca bu yağ, kaşların dökülmesine de engel olmaktadır. Geceleri uyumadan evvel kaşlara bir miktar jojoba yağı sürülür ve uyanınca durulanır.

 Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı; kaş, kirpik ve saçlarda uzatıcı etkiye sahip olmasıyla bilinir. Bu yağı temiz bir pamuğa batırarak kaşlarınıza uygulayın ve 1 saat kadar bekledikten sonra yıkayıp durulayın.

 A ve E vitaminleri

A ve E vitaminleri

E vitamini her bir kıl telini beslerken, A vitamini ise kılların gürleşmesine yarar. Biraz saf zeytinyağı ile kaşlarınızın üzerine sürüp parmak uçlarınızla masaj yapabilirsiniz. Bunu iki saat beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Güzel bir sonuç almak için sürekli uygulamanızda fayda var.


Aloe vera jeli

Aloe vera jeli

Aloe vera jeli, içerdiği bileşiklerle kaşın gürleşmesini sağlar. Aloe vera yaprağını soyarak jelini çıkartın. Bu jeli kaşlarınıza sürüp, 30 dakika bekletin. Yapışkan bir madde değildir. Hızla emildiğinden günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Kaşlara nasıl vazelin uygulanır?

Kaşlara nasıl vazelin uygulanır?

Vazelin, cilt altını nemlendirir ve besler. Bu sayede çıkacak kılların daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Birazcık vazelini kaşınızın üzerine uygulayın ve bir gece bekletin. Yastığınıza bulaşmaması için çok fazla uygulamayın. Sabah ılık suyla yıkayın. Bunu istediğiniz kaşlara sahip olduğunuzu düşündüğünüz zamana kadar tekrar edebilirsiniz.


Yumurta sarısı

Yumurta sarısı

Biyotin açısından zengin olan yumurta sarısı, kaşlarınızın kalınlaşmasını ve uzamasını hızlandıracaktır. Bir yumurtanın sarısını kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra kaşlarınıza sürün. 20 dakika sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 veya 3 kez uygulamanız önerilir.

 Badem yağı

Badem yağı

Badem yağı genel olarak çatlakları gidermede ve kılları gürleştirmede kullanılır. Bunun için badem yağını bir pamuğa sürüp, pamuğu kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Badem yağı uygulamasında, seçtiğiniz yağın tatlı badem yağı olmasına dikkat edin. Acı olan badem yağı gözlerinizde yanma ya da tahrişe neden olabilir. Badem yağını kendi başına kaşlarınıza sürebileceğiniz gibi, hint yağıyla beraber yarı yarıya karıştırarak da uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra 1 saat kadar bekleyip, yüzünüzü ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır. Hint yağı da badem yağı gibi tek başına uygulanabilir.

Hint yağı

Hint yağı

Hint yağı, kaşlarının gürleşmesi ve kalınlaşması için en iyi yöntemlerden biridir. Birkaç damla hintyağıyla, parmak uçlarınızla kaşlarınızın üzerinde masaj yapın. 30 dakika beklettikten sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Daha dolgun kaşlar için bu yöntemi en az 6 hafta boyunca uygulayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hiç makyaj yokmuş gibi: Doğallık garantili 5 makyaj tüyosu