Ezber bozan babalar

Bugün hepimizin ilk kahramanı olan babalarımızın günü. Babalar Günü’nde, babalıklarını mesleklerinin üstünde tutan, şefkatli, koca yürekli ünlü babaları hatırlatalım istedik

A A

BEKİR ŞAÇAR

bekir.sacar@posta.com.tr

Özgün

Özgün

Şarkıcı Özgün’ün Down sendromlu oğlu Ediz 2015’te dünyaya geldi. Oğlunun üzerine titriyor. Down sendromlu çocuğu olan ailelerle de sık sık bir araya geliyor. “Babamın bana yaptığı, bana göre hata olan şeyleri oğluma yapmamaya özen gösteriyorum” diyor.

Mehmet Aslantuğ

Mehmet Aslantuğ

Beyefendi oyuncu, beyefendi baba. Oğlu Can, 18 yaşında. Söz, oyuncu eşi Arzum Onan’da: “Bebeklik döneminde fiziksel bakımı, oyun dönemindeki paylaşımları ve şimdi de oğlu ile sohbetleri Mehmet’in ne kadar müthiş bir baba olduğunun kanıtı.”

Hamdi Alkan

Hamdi Alkan

Hem oyuncu hem yönetmen, hem de iki kız babası. Zeynep 19, Ayşe 13 yaşında. Zeynep’in dans videosu sosyal medyada eleştirilince ne güzel korumuştu kızını: “Zeynep kime çekmiş bilmiyorum. Eğlenceli, enerji dolu. Yüreği çok iyi. Dans etmeye devam etsin. İster oyuncu olsun, ister evde otursun, yeter ki iyi insan olsun."

Erkin Koray

Erkin Koray

Rock müziğin Erkin Baba’sı. Kural tanır mı? Tanımaz. Kızı Damla’yı, “Bu sistem adam olmaz” deyip okuldan aldı

ve eğitimiyle evde kendisi ilgilendi. Damla şimdi 35 yaşında. “Böyle babaya can kurban” dedi ve babasının menajerliğini üstlendi.

Teoman

Teoman

Rock’ın asi çocuğu, 5.5 yaşındaki kızı Zeyno’nun yanında süt dökmüş bir kedi. Diyor ki: “Rock yıldızlığı

rolü kolay. Nasıl yapsan oluyor ama baba rolü öyle değil. Kızımın mutlu ve huzurlu biri olmasını istiyorum, o yüzden de huzurlu biri olmayı kendime öğretiyorum.”

Okan Bayülgen

Okan Bayülgen

Televizyonun aykırı adamı. Sıradışı bir baba. Kızı İstanbul 9 yaşında. Diyor ki: “Kızımı okuldan almaya giderken, aşık olduğum kadınla buluşurken yapmadığım şeyleri yapıyorum.”

Cem Yılmaz

Cem Yılmaz

O bizim komik adamımız. 5 yaşındaki Kemal’in ise biricik babası. Boşandığı eşi Ahu Yağtu onun hakkında şu sözleri söylüyor: “Çok iyi ve ilgili, sevgi dolu, oğlunun her an her şeyiyle ilgilenmeyi, duruma hakim olmayı seven bir baba.” Fazla söze ne hacet...

Sadettin Saran

Sadettin Saran

İşadamı ve örnek bir baba. Her yıl kızı Lal (21) ile hiç görmedikleri bir ülkeye tatile gidiyorlar. Birlikte spor yapıyorlar. Kızının hayatına uyum sağlamak için elinden geleni yapıyor. Kızı adına Kırıkkale’de bir de anaokulu yaptırdı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kendine güvenen ünlüler