Fabrika çalışanları iş bırakma eylemi başlattı

Çankırı Yakınkent OSB’de bir fabrikada çalışan işçiler sendikalı olduklarından dolayı işten çıkarıldığını iddia ettikleri arkadaşlarına destek olmak için iş bırakma eylemi başlattı
 

13 Aralık 2017, Çarşamba 18:46
A A
Fabrika çalışanları iş bırakma eylemi başlattı
Çankırı’da faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan işçiler sendikal olaylardan dolayı 13 işçinin işten çıkarıldığı gerekçesiyle iş bırakma eylemi yaptı.

200 KİŞİLİK GRUP SESLERİNİ DUYURMAK İSTİYOR


İşten çıkarılan 13 işçiye destek olmak ve seslerini duyurabilmek için kalabalık bir grup fabrika önünde toplandı. Dün akşamdan beri fabrika önünden ayrılmayan yaklaşık 200 kişilik grup, sendikal hareketlerden dolayı işten çıkarılmaların olduğunu savundu.
 

'FABRİKA SENDİKAYI KABUL ETMİYOR'


İşten çıkarılan 13 kişiden birisi olan Yavuz Seymen, yaklaşık 2,5 yıldır fabrikada çalıştığını söyledi. Seymen, fabrikada çalışanların büyük bir kısmının kendi özgür iradesiyle sendika seçtiklerini ancak fabrika yönetimi tarafından bu tercihlerinin kabul edilmediğini savundu.
 
Gelişen olaylarla ilgili fabrika yönetiminin de açıklama yapması bekleniyor.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.