Facebook gizlilik ayarlarını değiştiriyor

Facebook gizlilik ayarlarını değiştiriyor

Sosyal medya devi Facebook, çoğu kullanıcıların güçlük yaşadığı güvenlik ayarlarını daha açık ve anlaşılır hale getirmek için harekete geçti

09 Nisan 2014, Çarşamba 12:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Facebook, gizlilik ayarlarında değişikliğe gidiyor. Kullanıcıların pek çoğunun tam hakim olamadığı ayarları daha açık ve anlaşılır hale getirmeye çalışan Facebook yetkilileri, dün gerçekleştirdiği toplantıda bu konuda önemli adımlar atıldığını kaydetti.

Halen Facebook üzerinden herhangi bir ileti paylaştığında 'Arkadaşlar', 'özel' ve 'herkese açık' seçenekleri arasından seçim yapabiliyor. Yeni düzende ise bu butonlar biraz daha detaylandırılacak ve örneğin 'herkese açık' ibaresini seçtiğinizde 'bu ileti listenizde olmayanlar dahil herkese açık olacak' uyarısı görülecek. Böylece 'herkese açık' ayarının kapsamını bilemeyen kullanıcılar da bu konuda bilgilendirilmiş olacak.

ESKİ KAPAK FOTOLARINI KİMSE GÖREMEYECEK


Ancak tek değişiklik bununla sınırlı değil. Dinozor görseli eşliğinde ekrana gelecek hatırlatma kutuları da paylaşım yapan kullanıcıların ekranına gelerek 'Bu iletiyi kimlerle paylaştığınızı biliyor musunuz' sorusunu yöneltecek ve kullanıcılar bunu öğrenmek için hemen söz konusu pencerede görüntülenen ayarlara girip gizlilik ayarlarını değiştirebilecek. Böylece kullanıcılar kiminle ne paylaştığına vakıf olacak.

Facebook'ta arkadaş listesinde olmayanların dahi görebildiği kapak fotoğrafları da yeni düzenlemeden nasibini alıyor. Yeni düzen hayata geçtiğinde eski kapak fotoğraflarını kimse göremeyecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sosyal mesafeli tatil: Maldivler'de kiralık özel ada