Facebook hüsranı!

Facebook'un HTC'yle yaptığı dev işbirliği, görünüşe göre büyük bir hüsranla birlikte sona eriyor!

27 Mayıs 2013, Pazartesi 17:45
A A

Facebook'un HTC ortaklığında geliştirdiği, kullanıcılarda büyük beklenti yaratan HTC First, "müşteri talepleri doğrultusunda gözden geçirilmek üzere" piyasadan çekildi. Daha önce Amerika'da satışlarda yaşanan sorunlarla gündeme gelen HTC First, İngiltere'de hiç piyasaya sürülmeyecek, alınan ön siparişler iptal edilecek.

Facebook'a yakın kaynaklar, piyasadan çekme kararında telefonun üreticisi HTC ve anlaşmalı servis sağlayıcılar EE ve Orange'ın etkili olmadığını belirtiyorlar. Gelen kullanıcı tepkilerini dikkate alan Facebook'un bizzat bu kararı aldığı iddia ediliyor. Firmanın bundan böyle Home uygulamasını kullanıcılardan gelen eleştiriler doğrultusunda gözden geçirmekle ve uygulamaya yeni kişiselleştirme seçenekleri eklemekle uğraşacağı da gelen duyumlar arasında.

Bu son gelişmeyle birlikte HTC First macerasının "şimdilik" sona erdiğini söyleyebiliriz. Facebook'un Home uygulamasının gözden geçirilmiş sürümünü içeren bir telefon üzerinde çalışıp çalışmayacağı henüz bilinmiyor.

Resimlerle: Facebook, Home ile Android'in içine işliyor!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.