Facebook tarihinde bir ilk!

Facebook Facebook olalı, böyle bir şeyi ilk kez yaşıyoruz... İşte Facebook tarihinde yaşanan bir ilk

02 Şubat 2013, Cumartesi 11:00
A A

Geçtiğimiz yıla ilişkin finansal istatistikleri paylaşan Facebook, mobil cihazların kazandıkları yaygınlıkla ilgili şaşırtıcı verileri de ilk kez kamuoyuna duyurmuş oldu. Buna göre geçtiğimiz yıl 150 milyondan fazla kullanıcı Facebook'a sadece cep telefonu aracılığıyla ulaştı. Yaklaşık 1,06 milyar kullanıcıya sahip olduğu tahmin edilen Facebook, hiçbir bilgisayar deneyimi olmayan kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran belki de ilk ağ uygulaması oldu. Yaklaşık 680 milyon kişinin mobil cihazlarla Facebook'a bağlandığı tahmin ediliyor. Yani Facebook'a mobil cihazlardan yapılan bağlantılar, tarihte ilk kez bilgisayarlardan yapılan bağlantıları geride bırakmış durumda.

Facebook'un gördüğü bu ilgi finansal istatistiklere de yansıdı: Firma geçtiğimiz yıl 1,59 milyar dolar gelir elde ederek uzmanların beklentilerinin çok ötesinde bir başarı sergiledi. Ama tüm bu başarıların neden firma hisse değerine yansımadığı konusunda halen tatmin edici bir açıklama getirilebilmiş değil.

Resimlerle: Daha özel bir Facebook için 8 Chrome eklentisi!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.