Facebook yepyeni bir dünya yaratıyor

Facebook 2020'de hayata geçireceği Horizon projesini tanıttı. Horizon hayata geçtiğinde sanal gerçeklik sayesinde istediğimiz dünyayı kolayca yaratabileceğiz...

27 Eylül 2019, Cuma 10:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
2020'DE BAŞLIYOR

2020'DE BAŞLIYOR

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, yeni hazırladıkları ‘sanal dünyadaki sosyal medya platformu’ Horizon’u önceki gün tanıttı. 2020’de kullanıcıların hizmetine sunulacak Facebook Horizon’a görsel gerçeklik gözlükleriyle bağlanılacak. Bu sanal dünyada kullanıcılar kendi avatarlarını (dijital karakter) yaratacak. Ancak bu avatarların bacakları olmayacak.

İSTEYENE OYUN, İSTEYENE SOSYALLEŞME

İSTEYENE OYUN, İSTEYENE SOSYALLEŞME

Bu avatarlarla kullanıcılar evlerinden çıkmadan arkadaşlarıyla bir araya gelebilecek. İsterse kullanıcılar ‘şehir meydanı’ gibi başka kullanıcıların da bulunduğu alanlara geçip yeni kişilerle tanışabilecek. Horizon, sosyalleşmenin yanı sıra oyun oynamak için de kullanılabilecek.

Platformda tek kişilik oyunların yanı sıra çok oyunculu oyunlar da yer alacak. Böylece kullanıcılar arkadaşlarıyla beraber oyun oynayabilecek. Ayrıca kullanıcılar kendi dünyalarını ‘inşa etme’ imkanına da sahip olacak. Başka bir deyişle çevrelerini istedikleri gibi döşeyebilecekler.

Facebook Horizon’agörsel gerçeklik gözlüğüyle bağlanılıyor. Ve böylelikle yarattığınız avatarlarla sanal dünyada istediğinizi yapabileceksiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bilim insanları COVID-19’un hücreye saldırı anlarını görüntüledi