Facebook'ta toplanan 2 milyar dolarlık bağış, çocuklara da çare oluyor

Facebook, 2015 yılının Ağustos ayında fon ve bağış sistemini kullanıma sunmuştu. Sadece 4 yılda 2 milyar dolar bağışa aracılık eden Facebook, birçok bağış kuruluşunu ve bağış için açılmış web sitesini geride bıraktı. Bu bağışın önemli kısmı bir çocuk hastanesine yapıldı.

22 Eylül 2019, Pazar 15:38 Son Güncelleme:
A A
1 senede müthiş artış

1 senede müthiş artış

Facebook, yaklaşık 1 sene önce bağış miktarlarını açıklamış ve 3 senelik süreçte Facebook üzerinden yaklaşık 1 milyar dolar bağış yapıldığını söylemişti. Aradan geçen 1 senede ise bu meblağ iki katına çıktı ve Facebook'un açıkladığı son rakamlara göre 4 sene sonunda Facebook aracılığıyla yapılan fonlama ve bağışların toplamı 2 milyar doları aşıyor.

Şimdiye dek 45 milyonu aşkın kişinin Facebook üzerinden yardım kuruluşlarına ve yardım kampanyalarına bağış yaptı.

Zirvede bir çocuk hastanesi var

Zirvede bir çocuk hastanesi var

Facebook'tan yapılan 2 milyar dolarlık bağış içerisinde en büyük payı 100 milyon dolarla ABD'nin Memphis kentindeki St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi aldı. 

1962 yılında kurulan St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi, lösemi ve diğer kanser türleri olmak üzere çocuklara özel bir pediatrik tedavi ve araştırma tesisi. Hastanenin bir günlük çalışma gideri yaklaşık 2 milyon 800 bin dolar tutuyor ve tedavi edilecek hastaya herhangi bir masraf çıkarılmıyor.

Girişimcilere de açılabilir

Girişimcilere de açılabilir

Facebook'un bağış ve fon sistemini yeni girişimcilere ve yatırım almak isteyen şirketlere açması durumunda birçok önde gelen fonlama sitesinin önüne geçeceği düşünülüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...