Fatih Sultan Mehmet Gezi Parkı'nda!

Fetih 1453 filminde Fatih Sultan Mehmet'i canlandıran başrol oyuncusu Devrim Evin İstanbul'un Fethi ile ilgili İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzelnediği Fetih Şenliklerine katılmayı redderek Taksim Gezi Parkı'nda eylemde olacağını açıkladı

29 Mayıs 2013, Çarşamba 10:31
A A

29 Mayıs öğleden sonra saat 15.00'de Taksim Gezi Parkı'nda eylemde olacak olan Devrim Evin, "Ben İstanbul'un Fethini Taksim Gezi Parkı'nda halkla kutlayacağım" dedi.

Kararını takipçileriyle de paylaşan Devrim Evin Twitter sayfasına "Beni 20 Mayıs Fetih etkinliklerine baş konuk olarak davet eden İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı, sizinle değilim. Fetih günü 'Gezi Parkı için Taksim'e" notunu düştü.

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u fethettiğinde askerlerini sıkıca tembihledi ve 'Bir ağaç kesenin kellesini alırım' dedi. Ancak fethin 558. yıl dönümünde İstanbul'un ortasında vatandaş, bir ağacı 'kestirmemek' için canı pahasına nöbet tutuyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.