Fenerbahçe seçim kongresinde gergin anlar

Fenerbahçe Ülker Stadı'nda Fenerbahçe'nin başkanını seçmek için yapılan seçimli olağan genel kurulda gerginlik yaşandı. Kongre üyelerinin yaptığı konuşmaların ardından önce başkan adayı Ali Koç daha sonra diğer başkan adayı Aziz Yıldırım konuşma yaptı. Her iki başkan adayının da konuşması sırasında tansiyon bir an olsun düşmedi. Kongre üyesi Zeki İzci'nin konuşması sonrasında Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu'nun tepkisi gerilimi arttırdı

02 Haziran 2018, Cumartesi 18:15 Son Güncelleme:
A A

Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen kongrede yarışan iki başkan adayı Aziz Yıldırım ile Ali Koç'u destekleyenler arasında sık sık tartışmalar çıktı. Tartışmalar, kongre üyesi Zeki İzci'nin konuşmasının ardından tavan yaptı. Aziz Yıldırım'ı eleştiren ve "Yüzde 70 oyla başkan Ali Koç olacak." açıklaması yapan İzci'ye sarı-lacivertli kulübün mevcut yönetim kurulundan büyük tepki geldi.

ÜZERİNE YÜRÜDÜ

ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Konuşmasının ardından kürsüden inmek üzereyken İzci'ye ilk tepkiyi Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu gösterdi. Sinirli bir şekilde İzci'nin üzerine doğru gelen Ekşioğlu, bağırarak tepkide bulundu.

Daha sonra yönetim kurulu üyesi Ali Cenk Başak da Zeki İzci'nin üzerine yürüdü. Bu sırada iki başkan adayının destekçileri de olaya dahil olunca tezahüratlarla gerginlik arttı.


'PROVOKASYONLARA GELMEYİN'

'PROVOKASYONLARA GELMEYİN'

Başkan adayı Ali Koç, kendisini destekleyen üyelere doğru dönerek, "Lütfen sakin olun, provokasyonlara gelmeyin." uyarısında bulundu.

Tartışmaya giren tarafları kongre divan başkanı Vefa Küçük ile araya girenler sakinleştirmeye çalıştı.Öte yandan iki başkan adayını destekleyen üyeler tribünde farklı bölümde oturdu. İki tarafın arasında özel güvenlik ekipleri yer aldı.


Tribündeki gerginlik anları kameralara böyle yansıdı...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.