Fenerbahçeli ama Galatasaray'da oynuyor

Malatya Galatasaray Futbol Okulu'nda iki yıldan beri top oynayan 10 yaşındaki Arif Gültekin, Florya'daki seçmelerde takımın altyapısına seçildi

08 Şubat 2010, Pazartesi 18:13
A A
Fenerbahçeli ama Galatasaray'da oynuyor

Malatya Galatasaray Futbol Okulu Sorumlusu Sezer İnce, düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz hafta itibariyle Galatasaray’ın İstanbul’daki alt yapı seçmelerine katıldıklarını, Gültekin’in çok iyi bir performans sergileyerek takımın alt yapısına seçildiğini söyledi.

Malatya’dan küçük yaşta büyük bir takıma futbolcu göndermelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden İnce, bundan sonraki hedeflerinin, Gültekin gibi sporcuları Galatasaray öncelikli olmak üzere Türk futboluna yetiştirmek olduğunu kaydetti.

BABA GÜLTEKİN: ÖNCE EĞİTİM

Baba Mehmet Gültekin ise oğlunun Galatasaray gibi bir takımın alt yapısına seçilmesinin kendilerini gururlandırdığını belirterek, şöyle konuştu: "Oğlum Galatasaray’ın alt yapısına seçildiği için çok mutluyuz. Ama bizim önceliğimiz onun eğitimi.

Eğitiminden arta kalan zamanlarda futbol oynayacak. Arif okulunda olduğu kadar futbolda da başarılı. Futbol oynamayı çok seviyor. Küçük yaşlardan beri futbola ilgisi vardı. Doğuştan futbolcu diyebiliriz. Yaşıtları ailelerinden bilgisayar isterken, Arif bizden futbol topu isterdi."

"FENERBAHÇELİ'YİM AMA İDOLÜM EMRE"

Arif Gültekin de takımın alt yapısına seçildiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Gültekin, şunları söyledi: "Seçmelere iki kez gittim. Birincisinde seçilemedim. Benim için öncelikli olan şey eğitimim.

Okulumda başarılıyım. Benim için eğitimimden sonra futbol geliyor. Fenerbahçeliyim, kendime ise Galatasaraylı Arda Turan’ı örnek alıyorum. İlerde iyi bir futbolcu olmak istiyorum."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.