Ferhan Şensoy'un vefat haberini Derya Baykal nasıl öğrendi?

Derya Baykal, 1988-2004 yılları arasında evli kaldığı, kızları Müjgan Ferhan Şensoy ve Derya Baykal'ın babası Ferhan Şensoy'un ölümünü nasıl öğrendi? tv8'de ekranlara gelen '2. Sayfa' programına konuk olan ünlü isim eski eşinden bahsetti.

02 Aralık 2021, Perşembe 14:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

31 Ağustos'ta hayatını kaybeden Ferhan Şensoy, vefatıyla sanat camiasını ve sevenlerini yasa boğdu. Derya Baykal, acı haberi aldığında neler yaşadığını '2. Sayfa' canlı yayınında anlattı.

Ünlü oyuncu, "Ferhan Şensoy’un birçok eşyası bende duruyor. Ev değişikliği yaptım, bazı eşyalarını tiyatroya gönderdim. Özel kitapları, yazılarını. Çok özel olan şeyleri saklıyorum, ‘Onlar sende dursun’ demişti. Çok büyük anılarımız var, birlikte çok oyun oynadık, çok paylaştık. Çocuklarımın babası olduğu kadar, benim de ustamdır. Şu an evimde Ferhan’ın çocukluk fotoğrafı çerçeveli şekilde duruyor" dedi.


Baykal, "Vefat haberini nasıl öğrendiniz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Kızlarımla yakın oturuyorum; Müjgan Ferhan’la karşı karşıya, Derya ile iki sokak ara var. Sabah 6’da uyandım, kızımın evinde ışık yanıyor, damadım da balkonda duruyor..."


'İÇİME BİR KORKU GİRDİ'

'İÇİME BİR KORKU GİRDİ'

"Telaşlandım, telefon açmayı düşündüm sonra hayatlarına müdahale etmek istemedim. İçime bir korku girdi. Evde birileri dolaşıyordu, kızım hamile olduğu için onunla ilgi bir şeyler olduğunu düşündüm..."

"Aklıma hiç Ferhan Şensoy gelmedi. Damadımı aradım, ‘Ne oldu, doğum mu başladı?’ dedim. Ferhan’ın vefat ettiğini söyledi, ‘Derya sizi almaya geliyor’ dedi."

"Haberi alınca çok kötü oldum, üstümü değişip kızıma gitmek istedim, üstümü giyinemedim. İnanın hiç beklemiyordum. Hasta evet, ama konduramadım. Ne yapacağımı şaşırdım. Çocuklar çok kötü oldular, benim dik durmam gerekti. Hala daha çocuklar atlatmış değiller."

'ÇOK FAZLA YAŞANMIŞLIK VAR'

'ÇOK FAZLA YAŞANMIŞLIK VAR'

Usta oyuncu, "Ferhan Şenoy ile dostluğumuz hiç bozulmadı. Ferhan ile bütün dünyayı dolaştık, turneler yaptık. Çok anımız var, çok fazla yaşanmışlık var. Ayrıldık ama dostluğumuz hiçbir zaman bozulmadı. Hep bana destek olurdu, ilk programımda konuğum Ferhan Şensoy’du" şeklinde konuştu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burcu Özberk 'uyanamadı'