FETÖ'cü şirket, Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinin kamera kayıtlarını kaydedip arşivlemiş

FETÖ'cü şirket, Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinin kamera kayıtlarını kaydedip arşivlemiş

17 Aralık’tan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevine getirilen Selami Altınok, FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişimine ilişkin kamuoyunun bilmediği bilgileri verdi. Altınok, FETÖ’cü ‘Sürat Bilişim Şirketi’ Erdoğan'ın Kısıklı’daki konutunun kamera kayıtlarını düzenli olarak almış, ancak Emniyet’in kayıtlarına sokmamış." dedi.

19 Aralık 2019, Perşembe 11:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet gazetesinden Abdülkadir Selvi, 17-25 Aralık sürecinden hemen sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atanan AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok'un çok önemli açıklamalarına yer verdi. 

Selvi'nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın konutu, çalışma mekânları gibi korumada birinci derecede önemli merkezler başta olmak üzere İstanbul, MOBESE sistemi tarafından 24 saat görüntülü ve canlı olarak izlenmekteydi. İzleme işlemi Emniyet bünyesindeki Haberleşme Şube Müdürlüğü tarafından yapılıyordu. İstanbul dijital kameralar tarafından izlenirken, bir yer istisna tutulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kısıklı’daki evi ve eve çıkan cadde ve sokaklardaki kameralar, MOBESE sistemine bağlanmamıştı.

Görüntülerin Emniyet'te kaydı çıkmadı

 Emniyet’teki MOBESE merkezinden Erdoğan’ın konutunun bulunduğu Kısıklı’daki bölgede ne olduğunu göremiyorduk. Bu işin üzerine gittim. Sistem dışı bırakılan kameralar yerinden kayıt alıyor, görüntüler kameraların hafıza kartına kaydediliyor, sonra bu görüntüler bir ekip tarafından manuel olarak alınıyordu. Manuel olarak alınan görüntülerin Emniyet’te de kayıtları çıkmadı. 

FETÖ'cü şirket görüntüleri kaydetmiş

Çünkü İstanbul’daki MOBESE sisteminin bakım ve kontrolü FETÖ’cü ‘Sürat Bilişim Şirketi’ne verilmiş. Bu şirket Kısıklı’daki konutun kamera kayıtlarını düzenli olarak almış, ancak Emniyet’in kayıtlarına sokmamış. Belli ki Emniyet dışında bir merkezde bu görüntülerden işlerine geleni arşiv yapmış, işlerine gelmeyenleri imha etmişler. Erdoğan’a yönelik bir darbe girişiminde kullanılmak üzere... Bunun üzerine ASELSAN’la işbirliği yaparak Kısıklı’da Cumhurbaşkanımızın konutu başta olmak üzere bölgeyi MOBESE sistemine dahil ettik.”


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, A Milli Erkek Voleybol Takımı'nı kutladı