Feyzi İşbaşaran'a 6,5 yıl hapis istemi

Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden hakaret ve tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan eski Ak Parti Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran hakkında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' ve 'tehdit' suçlarından 1 buçuk ila 6 buçuk yıl arasında hapis istemiyle iddianame hazırlandı

13 Ocak 2015, Salı 14:44
A A
Feyzi İşbaşaran'a 6,5 yıl hapis istemi

Cumhuriyet Savcısı Vedat Yiğit tarafından hazırlanan iddianamede, İstanbul İl Asayiş Müdürlüğü Ar-Ge’si tarafından şüpheli Feyzi İşbaşaran’a ait cep telefonu ve iPad'de yapılan incelemede ilgili twetlerin şüpheliye ait cep telefonu ve iPad’den atılarak sonrasında silindiği belirtildi. İşbaşaran’ın ise ifadesinde suç unsuru içeren twitlerin A. O. (Adnan Oktar) isimli kişiye hitaben yazdığını belirttiği ancak bu şekilde savunmasının suçtan kurtulmaya yönelik savunma olduğu kanaatine varıldığı belirtildi.
 


İddianamede,Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı’na ve eşinin de kast edilerek Twitter hesabından yazmış olduğu yorum ve yazıların büyük bölümünde, Türk toplumu ve devletinin geleneklerine ve devlet yapısına ve toplumsal değerlerin bütününe aykırı nitelikte ağır, galiz küfürlerle beraber tehditler olduğu, belirtildi.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer24467","24467","201412","24467-225363.jpg","1", "0","AK Partili eski vekile yumruklu saldırı");

İddianamede, soruşturmaya konu olan yazıların özellikle Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı’na şüpheli tarafından tehdit içerikli olarak yazıldığı belirtildi. Söz konusu ifadelerin  bir bayan ve aynı zamanda anne olan kişiye yönelecek saldırı ve insan onuruna ve kişiliğine aykırı ciddi menfi yönü bulunan bir anlam içerdiği ve suça konu twetlerin atılarak Cumhurbaşkanı’na hakarette bulunularak tehdit edildiği belirtildi.

Ümit TÜRK / İSTANBUL, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...