Feyzioğlu Meral Akşener'le ilgili o iddiaları yalanladı

Meral Akşener, merkez sağda yeni parti kurmak için çalışmalara başladığı ve Ümit Özdağ ve TBB Başkanı Feyzioğlu ile anlaştığı iddia edilmişti. Feyzioğlu'ndan o iddialara yanıt geldi.

 

29 Haziran 2017, Perşembe 12:23
A A
Feyzioğlu Meral Akşener'le ilgili o iddiaları yalanladı
Olağanüstü tüzük kurultayı davasını MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kazanmasından sonra ne yapacağı merak edilen Meral Akşener'in, merkez sağda kuracağı yeni parti için önemli adımlar attığı bu doğrultuda da Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ile anlaştığı iddia edilmişti.

Feyzioğlu'ndan iddialara yanıt geldi. İşte o açıklama:

"Çeşitli basın yayın organlarında yeni bir siyasi partinin kuruluşuyla ilgili olarak adımın geçirildiğini öğrenmiş bulunmaktayım. Siyasi partiler, demokrasinin vazgeçilmezidir. Ancak hukuk kurumlarının tarafsızlıklarının ve bağımsızlıklarının korunması da demokrasi açısından yaşamsal önemdedir. Bu düşünceyle; hiçbir siyasi partinin içindeki rekabetle ilgim olmadığı gibi, yeni bir siyasi partinin oluşumuna dair hiçbir çalışmaya da dahil değilim. Yargının en üstündeki kurumlardan birinin yöneticisi sıfatıyla, temsil ettiğim kurumun siyasi partilerin üzerinde ve dışında kalmasına gösterdiğim özen, herkes tarafından bilinmektedir. Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak görevim, her siyasi görüşten vatandaşlarımızın ortak talebi olan hukukun üstünlüğünün sağlanması mücadelesine, siyasi particilik yapmaksızın ve herkesi kucaklayarak devam etmektir. Amacımız, pek çok fay hattı üzerinden kırılgan hale getirilmiş ve kutuplaştırılmış toplumumuzu, hukukun ve demokrasinin ortak değerleri etrafında birleştirmektir"
 
Sıradaki haber yükleniyor...