FIBA'nın yeni başkanı Malili spor adamı Hamane Niang

FIBA'da başkan değişikliği yaşandı. 2014 yılından beri FIBA Başkanlığı yapan Arjantinli Horacio Muratore yerine Malili Hamane Niang yeni başkan olarak seçildi.

29 Ağustos 2019, Perşembe 15:51 Son Güncelleme:
A A
FIBA'nın yeni başkanı Malili spor adamı Hamane Niang

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) başkanlığına Malili Hamane Niang getirildi.

FIBA'dan yapılan açıklamaya göre Çin'in başkenti Pekin'de gerçekleştirilen 21. FIBA Kongresi'ne katılan 156 ulusal federasyonun delegeleri, 2019-2023 yıllarında görev alacak yeni başkanı belirledi.

Hamane Niang, söz konusu dönem için oy birliğiyle FIBA başkanlığına seçildi. Horacio Muratore'den görevi devralan Hamane Niang, daha önce Mali Basketbol Federasyonu Başkanı, Mali Spor Bakanı ve 2014-2019 yıllarında ise FIBA'nın başkan yardımcısı ile FIBA Afrika Başkanı olarak görev yapmıştı.

Seçimden sonra yaptığı konuşmada, kendisine güvenen ulusal federasyonlara teşekkür eden Hamane Niang, "Bana verilen bu sorumluluğu alçakgönüllülükle kabul ediyorum. Görev sürem boyunca kendimi tamamen FIBA'ya adamaya ve sporumuzun çıkarları için dünyanın her köşesine hizmet etmeye söz veriyorum. Biz basketbolun yönetim organıyız ve basketbolu geliştirmede lider rolü oynamaya devam etmeliyiz. Birlikte, dünyanın en popüler spor topluluğu haline gelebiliriz." ifadelerini kullandı.


AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...