Film gibi operasyon! 1 ton eroin ele geçirildi

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki bir tavuk çiftliğine düzenlenen operasyonda ele geçirilen yaklaşık 1 ton 400 kilo eroin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü avlusunda sergilendi. Polis, çiftlik sahibini orman işçisi kılığına girerek 10 gün boyunca takip etti. Operasyon, filmleri aratmadı

27 Temmuz 2017, Perşembe 13:32
A A
Film gibi operasyon! 1 ton eroin ele geçirildi
Dün sabah saatlerinde Hendek’in Lütfiye Mahallesi'ndeki bir tavuk çiftliğine baskın düzenleyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, Sakarya Emniyet Müdürlüğü ile jandarmanın da destek verdiği baskında yaklaşık 1 ton 400 kilo eroin ve uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal madde ele geçirmişti.
 

POLİS ORMAN İŞÇİSİ KILIĞINA GİRDİ


  İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın yönettiği operasyonda 7 kişinin de gözaltına alındığı kaydedilirken, uyuşturucu imalathanesine dönüştürülen çiftlikte ele geçirilen uyuşturucu maddenin, son yıllarda karada tek seferde ele geçirilen en büyük miktar olduğu öğrenildi.

  Operasyon, polisin her gün düzenli olarak İstanbul Bahçelievler’den Sakarya’nın Hendek ilçesine giden Rıfat B. adlı kişiyi takibiyle başladı. 1998 yılında uyuşturucu ticaretinden 15 yıl hüküm giydiği öğrenilen Rıfat B.’yi ‘orman işçisi’ kılığına girerek 10 gün boyunca takip eden narkotik polisi, 11’inci gününde İstanbul’dan Sakarya’nın Hendek ilçesine aracıyla yola çıkan zanlıyı Çamlıca gişelerinde durdurarak etkisiz hale getirdi.

ÇİFTLİKTEKİ TÜNELLER HER GÜN ATILAN BETONLARLA GİZLENMİŞ


  Ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan operasyon talimatı alan polis, Hendek’in Lütfiye Mahalle’sindeki 60 bin civcivin yer aldığı tavuk ve mantar üretim çiftliğine baskın düzenledi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü ile jandarmanın da destek verdiği operasyon sırasında çiftliğe giden tüm yollar ulaşıma kapatıldı. Emniyette "Maya" ve "Zoro" adlı dedektör köpeklerin de yer aldığı operasyonda, binalar arasında tüneller ile bağlantı kurulduğunu tespit eden polis, tünellerde yeni atılmış beton tespit etti. Kazılan tünellerin her gün atılan betonla örtüldüğünü tespit eden polis, tünellerle örülen tavuk ve mantar çiftliğinde eroin dolu paketler ve eroin yapımında kullanılan bidonlar içerisindeki kimyasal maddeleri tespit etti.


Rıfat B.​


15 YIL AYNI SUÇTAN HÜKÜM GİYMİŞ


  Olay ile ilgili Rıfat B. ile birlikte toplam 7 kişi gözaltına alınırken, gaz maskesi ile girilen tünellerde yaklaşık 1 ton 400 kilo eroin ve uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal maddelere el konuldu. Binalar arasında tüneller ile bağlantı kurulduğu tespit edilen çiftlik, güvenlik güçlerince mühürlenirken, kümeslerdeki 60 bin tavuk ve civcivin Tarım İl Müdürlüğü’ne devredildiği ifade edildi. Operasyonda ele geçen uyuşturucu maddeler ise bu sabah İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde basın mensuplarına gösterildi.

  Operasyonda, uyuşturucu taciri Rıfat B. ve çiftliği kiraya verdiği ileri sürülen mülk sahibinin de aralarında bulunduğu 7 şüpheli, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.
Sakarya Hendek'te 1 ton eroin ele geçirildi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.